LE: Legia Warszawa - Celtic Glasgow. Będą emocje? Tomasz Zimoch będzie

W środę w Warszawie Legia podejmie Celtic Glasgow w trzeciej rundzie kwalifikacji Ligi Mistrzów. Na relacje z meczu zapraszamy do radiowej Jedynki. Na stadionie przy Łazienkowskiej będzie Tomasz Zimoch.

2014-07-29, 11:40

LE: Legia Warszawa - Celtic Glasgow. Będą emocje? Tomasz Zimoch będzie
Tomasz Zimoch . Foto: M.Borawska/PR

W poprzedniej rundzie kwalifikacji LM Celtic wyeliminował islandzki KR Reykjavik (1:0, 4:0), natomiast Legia poradziła sobie z irlandzkim St Patrick's Athletic (1:1, 5:0).

Mistrzowie Szkocji, w przeszłości często występujący w fazie grupowej Ligi Mistrzów, będą faworytami rywalizacji z warszawską drużyną. Celtic podchodzi jednak ostrożnie do pierwszego spotkania.

Eksperci podkreślają, że drużyna mistrza Szkoci nie jest już tym samym zespołem, którym była jeszcze kilka lat temu. Nie ma w niej gwiazd światowego formatu, a w ligowych rozgrywkach brakuje jej rywalizacji z największym rywalem - Glasgow Rangers, który został zdegradowany do niższych klas rozgrywkowych.

Piłkarze i trener Legii wierzą, że mimo większej renomy, Celtic pozostaje w zasięgu mistrza Polski i uda się nawiązać z nim równorzędną walkę, zakończoną awansem do kolejnej rundy elitarnych piłkarskich rozgrywek.

REKLAMA

materiały
materiały promocyjne/legia.com

 

Norweski trener Legii Warszawa Henning Berg w dwumeczu z Celtikiem będzie walczył nie tylko o awans Legii do kolejnej rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Szkoleniowiec spróbuje też przełamać złą serię - jako piłkarz nigdy nie wygrał starcia z "The Bhoys", z którymi mierzył się aż siedem razy.

Oprócz prestiżu gra toczy się także o wielkie pieniądze, które mogą umożliwić warszawskiemu klubowi rozwój i sprowadzenie do drużyny piłkarzy z wyższej półki - awans do fazy grupowej rozgrywek istotnie wpływa na rozpoznawalność zespołu.

REKLAMA

Początek meczu w środę 30 lipca o godz. 20.45. Na relacje z meczu zapraszamy do radiowej Jedynki. Na stanowisku komentatorskim na stadionie przy ulicy Łazienkowskiej zasiądzie redaktor Tomasz Zimoch.

Legia przed dwumeczem z Celtikiem. "Teoretycznie powinno być łatwiej niż z Irlandczykami"

Agencja TVN/x-news

(ah)

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej