Skoki narciarskie: zmiany w grafice telewizyjnej, koniec testów nowej formuły
Piątkowe spotkanie Międzynarodowej Federacji Narciarskiej w Zurychu zadecydowało o tym, że w nadchodzącym sezonie zimowym skoków narciarskich dojdzie do pewnych zmian.
2014-10-04, 11:57
Posłuchaj
Podczas piątkowego mityngu Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) w Zurychu ustalono, że w grafice telewizyjnej konkursów skoków narciarskich zajdą zmiany.
Początkowo informowano, że kibice nie będą mogli po danym skoku zobaczyć not za styl i punktów za wiatr. Kilka godzin później okazało się, że korekty nie będą aż tak poważne.
W Zurychu ustalono także, że testowane w konkursach Letniej Grand Prix rozgrywanie zawodów w grupach i wliczanie do punktacji konkursu noty z kwalifikacji, nie będzie kontynuowane w sezonie zimowym.
Dziennikarz Paweł Wilkowicz sądzi, że ta metoda będzie jeszcze testowana i przypomina, że ewentualne zmiany i tak dotyczyłyby jedynie rywalizacji w lotach narciarskich.
W sobotę w Klingenthal odbędzie się ostatni konkurs tegorocznej Letniej Grand Prix. W tym samym miejscu na 22 listopada zaplanowano inaugurację nowego sezonu Pucharu Świata.
ps