Liga Europy: KSC Lokeren - Legia Warszawa. Lubański: Legia faworytem

Były piłkarz reprezentacji Polski Włodzimierz Lubański uważa, że w czwartkowym meczu z KSC Lokeren w 5. kolejce Ligi Europejskiej, to piłkarze Legii będą faworytami.

2014-11-25, 16:35

Liga Europy:  KSC Lokeren - Legia Warszawa. Lubański: Legia faworytem
Gracze stołecznej Legii: Michał Kucharczyk, Marek Saganowski i Ondrej Duda podczas treningu drużyny w Warszawie, 25 bm. w trakcie przygotowań zespołu do wyjazdowego meczu piłkarskiej Ligi Europejskiej z KSC Lokeren Oost-Vlaanderen, który zostanie rozegrany. Foto: PAP/Bartłomiej Zborowski

- Ale belgijski zespół od czasu do czasu potrafi zagrać dobry mecz - powiedział Lubański.

Mistrzowie Polski z dorobkiem 12 punktów prowadzą w tabeli grupy L. Wiceliderem jest turecki Trabzonspor (7 pkt), a KSC Lokeren zajmuje trzecie miejsce (4 pkt). Tabelę z zerowym dorobkiem zamyka Metalist.

- Spotkanie z polskim zespołem nie cieszy się w Belgii dużym zainteresowaniem. Ta rywalizacja traktowana jest dosyć lekko i nie przywiązuje się do niej dużej wagi. Wszyscy w Lokeren zdawali sobie sprawę, że trzeba wznieść się na wyżyny swoich możliwości w fazie grupowej. Zdecydowanie większym zainteresowaniem cieszą się występy tego zespołu w ekstraklasie. Podopieczni Petera Maesa zajmują bowiem czwarte miejsce, co postrzegane jest w kategoriach sukcesu - ocenił były gracz m.in. Górnika Zabrze i KSC Lokeren.

Belgijski zespół zachował jeszcze szanse na awans do 1/16 finału, ale wiele zależy od postawy Trabzonsporu.

REKLAMA

- Występy w Lidze Europejskiej traktowane są w kategoriach zdobycia doświadczenia. Nikt nie uważa, że trzecia pozycja w tabeli jest porażką tej drużyny. W poprzednim sezonie zajęcie miejsca pozwalającego na grę w europejskich pucharach odbierane było jako wyróżnienie - tłumaczył Lubański, który w Lokeren pracował również w roli szkoleniowca.

Blisko trzy tygodnie temu Legia pokonała na własnym boisku Metalist Charków 2:1, dzięki czemu już w czwartej kolejce rozgrywek zapewniła sobie awans do 1/16 finału.

- Nie byłem tym zaskoczony, ponieważ to wyrównana grupa i wszystko było możliwe. Jednak w czwartkowym spotkaniu to Legia będzie faworytem, ponieważ jest lepszym zespołem. Z kolei KSC Lokeren to średniej klasy europejski zespół, który od czasu do czasu potrafi rozegrać dobry mecz. Poza tym gra na własnym boisku, gdzie zawsze jest groźny - ocenił.

Najlepszymi strzelcami belgijskiej drużyny są w tym sezonie Nill De Pauw i Hans Vanaken, którzy strzelili po cztery gole biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki.

REKLAMA

- To młodzi, zdolni chłopcy, którzy ostatnio błysnęli skutecznością. Ciężko jednak kogokolwiek wyróżnić w tej drużynie, bo jest tam bardzo wyrównana grupa zawodników. Dlatego największym atutem tego zespołu jest gra kolektywna - zakończył Lubański.

Początek meczu KSC Lokeren - Legia Warszawa w czwartek o godz. 19.

man

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej