Formuła 1: Azerbejdżan zorganizuje wyścig w przyszłym roku
Od następnego sezonu zawody Grand Prix Europy mają się odbywać w stolicy Azerbejdżanu - Baku. O zamiarach przy okazji wyścigu w Bahrajnie poinformował szef Formuły 1 Bernie Ecclestone.
2015-04-20, 15:33
Zaplanowany wyścig zostanie rozegrany na nowym torze ulicznym.
Krytycznie wobec sytuacji politycznej w byłej republice ZSRR odnosi się raport Human Rights Watch. Według organizacji pozarządowej władza w Azerbejdżanie nie przestrzega praw człowieka, w tym wolności wypowiedzi. Ponad 30 dziennikarzy i aktywistów zostało skazanych, a część z nich trafiła do więzień.
W 2011 r. z powodu zamieszek i starć ulicznych odwołano zawody GP w Bahrajnie.
- Nic nie wskazuje na to, aby w Azerbejdżanie były jakiekolwiek problemy - oznajmił Ecclestone w nawiązaniu do zarzutów przeciwko organizacji wyścigu w Baku.
W niedzielę kierowcy F1 rywalizowali na torze w Bahrajnie. Zwycięstwo odniósł broniący tytułu Brytyjczyk Lewis Hamilton i jest liderem klasyfikacji MŚ. Drugie miejsce zajął Fin Kimi Raikkonen, a trzecie Niemiec Nico Rosberg.
man