Copa America: imponujący awans Chile do ćwierćfinału
Chilijczycy, gospodarze piłkarskich mistrzostw Ameryki Południowej, rozgromili Boliwię 5:0 w trzecim meczu grupy A Copa America i awansowali do ćwierćfinałów z pierwszego miejsca. Ich rywale zajęli drugą lokatę, a trzeci jest Ekwador, który pokonał Meksyk 2:1.
2015-06-20, 13:30
Spotkanie na Stadionie Narodowym w Santiago było jednostronne, a gospodarze turnieju potwierdzili wysoką formę. Dwa razy do siatki trafił pomocnik Charles Aranguiz, a swoją pierwszą bramkę w tegorocznej edycji Copa America zdobył gwiazdor Arsenalu Londyn Alexis Sanchez, który wcześniej dwukrotnie trafił w słupek. Na listę strzelców wpisał się również Gary Medel, a piąty gol padł po trafieniu samobójczym Ronalda Raldesa.
Powiązany Artykuł
Chile zgromadziło siedem punktów, a pomimo wysokiej porażki z drugiego miejsca do ćwierćfinału awansowała Boliwia z dorobkiem czterech. Ekwador ma o "oczko" mniej i teoretycznie może jeszcze awansować do fazy pucharowej, o ile znajdzie się wśród dwóch najlepszych zespołów z trzecich miejsc.
- Cieszę się ze zwycięstwa i z liczby strzelonych goli, bo wcześniej ich brakowało. Najlepiej jest właśnie wtedy, kiedy z meczu na mecz poprawiamy naszą grę. Musimy wciąż podnosić poziom - ocenił chilijski pomocnik Jorge Valdivia.
REKLAMA
Sukces gospodarzy jest tym większy, że muszą radzić sobie bez Arturo Vidala, który świetnie spisał się w pierwszych spotkaniach grupy A - strzelił trzy gole i zanotował asystę. Później jednak spowodował wypadek samochodowy pod wpływem alkoholu i został zatrzymany.
- To są nieprzyjemne sytuacje, ale dziś chodziło wyłącznie o futbol - skomentował doświadczony napastnik David Pizarro.
W sobotni wieczór dokończona zostanie rywalizacja w grupie B. Paragwaj zagra z Urugwajem, a Argentyna, w której barwach setny mecz rozegra Lionel Messi, zmierzy się z Jamajką.
bor
REKLAMA
REKLAMA