Primera Division: Barcelona skopiowała wynik Realu
Piłkarze Barcelony, dzięki trzem bramkom Luisa Suareza, pokonali u siebie SD Eibar 3:1 w niedzielnym meczu 9. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy. Dzień wcześniej Real Madryt wygrał w Vigo z Celtą 3:1 i jest jedyną niepokonaną drużyną w lidze.
2015-10-25, 23:14
Początek spotkania na Camp Nou był sensacyjny, bowiem goście prowadzili od dziesiątej minuty (Borja Baston). Później gole strzelali już jednak tylko mistrzowie Hiszpanii, a konkretnie Suarez.
Urugwajczyk trafił do siatki rywali w 21., 48. i 85. minucie. W sumie ma już siedem goli w obecnym sezonie.
Gospodarze kończyli mecz w dziesiątkę - w 83. minucie czerwoną kartkę zobaczył Javier Mascherano.
Barcelona wciąż gra m.in. bez kontuzjowanych Lionela Messiego i Andresa Iniesty, choć ten drugi rozpoczął już treningi z zespołem.
Wielka trójka na czele
Katalończycy mają 21 punktów, podobnie jak prowadzący w tabeli piłkarze Realu. Ekipa z Madrytu pokonała w sobotę na wyjeździe bardzo dobrze spisującą się jesienią Celtę po bramkach Cristiano Ronaldo (siódmy gol w sezonie), Danilo oraz Marcelo. Trafienie dla gospodarzy, grających od 57. minuty w dziesiątkę, zaliczył Nolito. On także ma siedem goli w obecnych rozgrywkach.
Na trzecie miejsce w tabeli awansowali w niedzielny wieczór piłkarze Atletico Madryt, którzy pokonali u siebie Valencię 2:1. Bramki dla gospodarzy zdobyli w pierwszej połowie Jackson Martinez i Yannick Ferreira-Carrasco. Jedyne trafienie dla "Nietoperzy" zaliczył w 72. minucie Paco Alcacer z rzutu karnego.
Valencia, która w poprzednim sezonie zajęła czwarte miejsce, obecnie spisuje się przeciętnie. W dziewięciu meczach odniosła zaledwie trzy zwycięstwa (oprócz tego trzy remisy, trzy porażki) i strzeliła tylko osiem goli. W tabeli zajmuje dziewiąte miejsce.
Jedną lokatę wyżej plasuje się Sevilla. Drużyna Grzegorza Krychowiaka, który rozegrał cały mecz, rozgromiła w sobotę Getafe 5:0. Trzy gole strzelił Kevin Gameiro.
bor