Ekstraklasa: Cracovia jak Pogoń i Piast. Też traci punkty

2016-02-20, 21:26

Strzelec gola dla gospodarzy i asystent przy bramce dla krakowian. Foto: PAP/Jacek Bednarczyk

Piłkarze Termaliki w sobotnim spotkaniu, które odbyło się na ich stadionie, zdołali zremisować z "Pasami" 1:1.

- Szkoda, że nie utrzymaliśmy prowadzenia - powiedział bramkarz Termaliki Krzysztof Pilarz (IAR)
+

Przez pierwsze pół godziny "Słonie" przeprowadziły cztery groźne akcje. Blisko pokonania Grzegorza Sandomierskiego byli dwukrotnie Patrik Misak i Martin Juhar, ale konto krakowskiego golkipera pozostało czyste. Pod koniec pierwszej połowy śmielej zaatakowały "Pasy". Najbliższy zdobycia gola był Piotr Polczak, ale po jego zagraniu sytuację wyjaśnił Mateusz Kupczak.

Druga odsłona rozpoczęła się od groźnego strzału Jakuba Wójcickiego, ale dziesięć minut później prowadzenie objęli gospodarze. Po dośrodkowaniu Misaka celną główką popisał się Dariusz Jarecki.

Drużyna ze stolicy Małopolski zdołała wyrównać w 76. min. W przypadkowy sposób piłka trafiła do będącego przed polem karny Wójcickiego, który podał na lewo Erika Jendriska, a ten zdobył 10. bramkę w tym sezonie.

Cracovia do końca spotkania miała przewagę, ale nie zdołała zdobyć trzech punktów.

Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Cracovia 1:1 (0:0)

Bramki: 1:0 Dariusz Jarecki (56.), 1:1 Erik Jendrisek (76.)

Termalica: Krzysztof Pilarz - Dalibor Pleva, Dawid Sołdecki, Artem Putiwcew, Dariusz Jarecki - Jakub Biskup (87. Dawid Plizga), Mateusz Kupczak, Bartłomiej Babiarz, Patrik Misak (62. Wołodymyr Kowal), Martin Juhar (85. Bartłomiej Smuczyński) - Wojciech Kędziora

Cracovia: Grzegorz Sandomierski - Deleu (73. Boubacar Dialiba), Hubert Wołąkiewicz (46. Florin Bejan), Piotr Polczak, Paweł Jaroszyński - Jakub Wójcicki, Damian Dąbrowski, Marcin Budziński (67. Łukasz Zejdler), Mateusz Cetnarski, Bartosz Kapustka - Erik Jendrisek