Robert Kubica wystartuje w 24-godzinnym wyścigu na torze w Dubaju
Robert Kubica wystartuje w barwach zespołu Foerch Racing powered by Olimp w 24-godzinnym wyścigu na torze w Dubaju 12-14 stycznia - poinformowano na oficjalnej stronie internetowej teamu. Polak usiądzie za kierownicą Porsche 911 GT3 R.
2017-01-05, 21:25
Jak poinformowano, były kierowca Formuły 1 miał już okazję przyzwyczaić się do auta podczas testów na Circuit de Catalunya w Barcelonie w grudniu.
Polakowi będą partnerować stały uczestnik prestiżowego cyklu Porsche Supercup Robert Lukas oraz dwukrotny wicemistrz Polski w Porsche Platinum GT3 CCCE Marcin Jedliński. Do tej trójki dołączą także Niemiec Wolf Henzler i Meksykanin Santiago Creel.
Impreza w Zjednoczonych Emiratach Arabskich to pierwszy etap cyklu 24h Endurance Series. Kolejne zawody odbędą się we Włoszech na torze Mugello, gdzie w marcu ubiegłego roku Kubica zajął 44. miejsce w wyścigu 12-godzinnym. W sumie zaplanowano siedem rund.
bor
REKLAMA
REKLAMA