Washington Capitals pokonali 4:1 Florida Panthers

2010-01-30, 08:46

Było to ich dziewiąte zwycięstwo z rzędu i dwunaste w styczniu.

Caps wyrównali klubowy rekord styczniowych zwycięstw z 1984 roku. Dwie bramki w tym spotkaniu zdobył Mike Knuble, a przy obu asystował Nicklas Backstrom. Szwed sam także trafił do siatki, a przy tym golu asystował między innymi... Knuble. Drużyna z Waszyngtonu z 78 punktami zdecydowanie prowadzi na Wschodzie.

Boston Bruins, cieszący się mianem najlepszych na Wschodzie w ubiegłym sezonie, przegrali dziewiąte z ostatnich dziesięciu spotkań. Tym razem 2:1 pokonali ich Buffalo Sabres, a gole dla Szabel zdobywali w pierwszej tercji Szwed Henrik Tallinder i Austriak Thomas Vanek. Boston w tej chwili zajmuje dopiero 12. miejsce na Wschodzie, jednak do 8. pozycji, dającej udział w play-off brakuje im tylko punktu.

Drudzy na Wschodzie New Jersey Devils wygrali po dogrywce z Toronto Maple Leafs 5:4. Choć drużyna z Toronto pierwsza objęła prowadzenie, po dwóch tercjach było 4:2 dla Diabłów. W ostatnich 5 minutach spotkania wyrównali Aleksiej Ponikarowski i Matt Stajan. Szalę zwycięstwa na korzyść New Jersey przechylił Travis Zajac. Kanadyjczyk polskiego pochodzenia trafił 46 sekund przed końcem dogrywki. Był to jego pierwszy gol i czwarty punkt w tym spotkaniu.
Na Zachodzie Detroit pokonało Nashville 4:2 dzięki heroicznej postawie Jimmy'ego Howarda, który zatrzymał 46 strzałów rywali. Gola i asystę zaliczył kapitan Czerwonych Skrzydeł Nicklas Lidstrom.

Dallas Stars okazali wyższość nad drużyną Wojtka Wolskiego, Colorado Avalanche, 3:2. Dwa gole zdobył weteran Teksańczyków Mike Modano. Amerykanin ma 1351 punktów i awansował na 25. miejsce w punktacji kanadyjskiej wszech czasów.

W ostatnim meczu Anaheim pokonało Tampa Bay po karnych 2:1. James Wisniewski zdobył dla Anaheim swojego trzeciego gola w tym sezonie, a potem zanotował zwycięskie trafienie w decydującej serii.