Bramki Kosowskiego i Żewłakowa

2010-04-18, 23:06

Kamil Kosowski zdobył bramkę dla APOELu Nikozja w wyjazdowym meczu cypryjskiej ekstraklasy, zremisowanym przez jego klub 1:1 z Anorthosisem Famagusta.

Kosowski wpisał się na listę strzelców w 5. minucie meczu. Wyrównał Cafu w 45. minucie.
APOEL zajmuje trzecie miejsce w tabeli, ze stratą ośmiu punktów do lidera - Omonii Nikozja. Omonia, w której gra Maciej Żurawski, zremisowała z Apollonem Limassol.

Michał Żewłakow strzelił natomiast bramkę dla Olympiakosu Pireus w wygranym 2:1 (2:1) meczu ostatniej kolejki fazy zasadniczej greckiej ekstraklasy piłkarskiej z Arisem Saloniki. To drugi gol Polaka w obecnym sezonie.

33-letni Żewłakow bramkę uzyskał w 33. minucie spotkania strzałem głową. Drugiego gola dla zespołu z Pireusu zdobył z karnego Włoch Vincenzo Maresca (45). Polski obrońca zagrał przez 90 minut.

Olympiakos zakończył rozgrywki fazy grupowej na drugim miejscu z 64 punktami. Mistrzem Grecji został Panathinaikos Ateny - 70 pkt. Teraz zespoły z miejsc od drugiego do piątego zagrają w meczach barażowych o prawo gry w Lidze Mistrzów i Lidze Europejskiej.

Mecz został w pierwszej połowie przerwany na ponad 10 minut z powodu awantur na trybunach.