Marcin Gortat wyróżniony za najlepszą akcję dnia!

2010-03-08, 18:41

W meczu na szczycie NBA Marcin Gortat miał swój wkład w zwycięstwo "Magików" zdobywając 6 punktów.

Marcin Gortat przebywał przez 16 minut na parkiecie meczu na szczycie koszykarskiej ligi NBA, w którym Orlando Magic pokonali u siebie w niedzielę Los Angeles Lakers 96:94. Polak zdobył sześć punktów dla wicemistrzów NBA, miał stuprocentową skuteczność - trafił trzy rzuty z gry. Ponadto zanotował sześć zbiórek (cztery w defensywie i dwie pod koszem rywali) oraz miał dwa bloki. Trzykrotnie faulował. Grał 16 minut.

Marcin Gortat został wyróżniony za najlepszą akcję meczu. Wyróżniono jego wsad wykonany w drugiej kwarcie meczu.

Najskuteczniejszym zawodnikiem Magic był Vince Carter - 25 pkt. Wyróżnił się również Dwight Howard - 15 pkt i 16 zbiórek. Wśród "Jeziorowców", którzy ponieśli trzecią porażkę z rzędu, najskuteczniejszy był Kobe Bryant (34 pkt), ale oprócz Hiszpana Paua Gasola (20 pkt), brakowało mu wsparcia kolegów z drużyny. Sekundę przed końcową syreną Bryant próbował zmienić niekorzystny wynik spotkania, ale jego rzut był niecelny.