Barcelona w finale Euroligi

2010-05-07, 19:48

Koszykarze Regal Barcelona zagrają w finale Euroligi. W półfinałowym meczu turnieju Final Four w Paryżu pokonali CSKA Moskwa 64:54.

Barcelona wygrała dwie pierwsze kwarty, co pozwoliło jej do przerwy prowadzić ośmioma punktami (29:21). W kolejnej partii kataloński zespół stracił z tej przewagi dwa punkty, ale ostatnia kwarta znów należała do Barcelony, która dołożyła CSKA jeszcze cztery punkty.

W zwycięskiej ekipie najwięcej punktów zdobył Fran Vazquez - 11, a tylko o jeden mniej rzucili Juan Carlos Navarro i Ricky Rubio. W ekipie CSKA najskuteczniejszy był Ramunas Siskauskas- 19 pkt.
W niedzielę finałowymi rywalami Barcelony będą zwycięzcy drugiego dzisiejszego półfinału - Partizan Belgrad bądź Olympiakos Pireus.