more_horiz
Sport

MŚ siatkarzy: zmiana planów. Polacy rozegrają dwa sparingi z Belgią na koniec przygotowań

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2018 14:22
Nie jeden, a dwa mecze sparingowe zagrają reprezentacje siatkarzy Polski i Belgii w szczecińskiej hali Netto Arena. Spotkania, które odbędą się 4 i 5 września, zakończą przygotowania kadry biało-czerwonych do wrześniowych mistrzostw świata.
Polscy siatkarze podczas meczu Ligi Narodów
Polscy siatkarze podczas meczu Ligi Narodów Foto: PAP/Grzegorz Michałowski

Pierwotnie zapowiadano, że Polacy i Belgowie zmierzą się tylko w jednym spotkaniu, które miało się odbyć 5 września. Teraz prezes PZPS Jacek Kasprzyk poinformował, że odbędą się dwa mecze oficjalne. 

- Z racji tego, że będą to ostatnie spotkania, tuż przed wyjazdem kadry do Warny, pokażą one, na co stać polski zespół. Chciałbym, aby nasza reprezentacja pozostała w Warnie jak najdłużej. Aż do finałów – powiedział prezes na konferencji prasowej w Szczecinie. 


W Netto Arenie męska reprezentacja Polski zagości po raz pierwszy.

- 20 lat temu w starej hali Wojewódzkiego Domu Sportu Polska zagrała ostatni międzypaństwowy mecz w Szczecinie. Rywalami byli wówczas Amerykanie. Naszą kadrę prowadził Ireneusz Mazur, USA - Doug Beal. Byłem na tym meczu mając osiem lat. Trybuny były wypełnione. Wierzę, że teraz też tak będzie w tej dużej hali – wspominał asystent trenera reprezentacji Polski Michał Mieszko Gogol.

- Kibice szczecińscy wielokrotnie pokazali, że kochają siatkówkę. Przed rokiem podczas Eurovolley, choć nie tu grali Polacy, hala się wypełniała. Kibice ze Szczecina do tej pory jeździli za reprezentacją po różnych miastach w Polsce. Teraz reprezentacja przyjedzie do nas - dodał.

Zastępca prezydenta Szczecina Daniel Wacinkiewicz zapewnił, że organizacja dwóch meczów zamiast jednego spowodowana jest dużym zainteresowaniem kibiców. 

- Dlatego staraliśmy się, by były to dwa spotkania i właśnie rozmowy z przedstawicielami obu reprezentacji zostały sfinalizowane. Powinny być spore emocje, tym bardziej, że trener naszej kadry miał istotny, znaczący epizod z kadrą belgijską. Oczekujemy emocjonujących meczów – powiedział Wacinkiewicz. 

Tym samym szczecińscy fani siatkówki po raz pierwszy będą mogli zobaczyć w akcji Bartosza Kurka jako zawodnika miejscowej Stoczni Szczecin. Po drugiej stronie siatki, w barwach Belgii, zagra inny z nowych siatkarzy Stoczni Simon Van De Voorde.

Zespół trenera Vitala Heynena do Szczecina przyjedzie tydzień wcześniej i na tutejszych obiektach będzie trenował przed wyjazdem na mistrzostwa świata. Pierwszy mecz w Warnie Polacy rozegrają tydzień po szczecińskim sparingu, 12 września. Rywalami Polaków będą Kubańczycy. 

pm

Zobacz więcej na temat: Siatkówka SPORT
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem