more_horiz
Sport

Sebastian Szczęsny: trener Horngacher odmienił Piotra Żyłę

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2018 20:47
Po siedmiu z 28 konkursów indywidualnych Pucharu Świata w skokach narciarskich dwóch Polaków znajduje się na podium klasyfikacji generalnej. Drugi jest Piotr Żyła, a trzeci Kamil Stoch. -  Nie jestem zaskoczony wysoką dyspozycją Piotra Żyły. Już wcześniej ujawniał potencjał. Mocno poszedł w górę pod wodzą nowego trenera Stefana Horngachera, który go zmienił - tłumaczył w Polskim Radiu 24 Sebastian Szczęsny z TVP Sport.
Audio
  • 19.12.18 Sebastian Szczęsny: Piotr Żyła to światowa czołówka
Engelberg, Szwajcaria: Piotr Żyła zajął drugie miejsce w konkursie skoków Pucharu Świata
Engelberg, Szwajcaria: Piotr Żyła zajął drugie miejsce w konkursie skoków Pucharu Świata Foto: PAP/Grzegorz Momot

Kamil Stoch broni wywalczonej w poprzednim sezonie Kryształowej Kuli i od początku wymieniany był w gronie faworytów. W żadnym z dotychczasowych konkursów nie zajął miejsca gorszego niż dziewiąte i na koncie ma 365 punktów.

Sporą niespodzianką jest natomiast postawa Żyły. Blisko 32-letni skoczek wcześniej zapracował na miano nieobliczalnego - w dorobku ma brązowy medal mistrzostw świata Lahti 2017 i drugie miejsce w Turnieju Czterech Skoczni w tym samym sezonie. Teraz jednak imponuje regularnością. Najsłabszy wynik to szósta pozycja w Wiśle. Łącznie zgromadził 445 pkt.

- To nie jest szokujące. Skoczkowie ze światowej czołówki, a Piotrek do niej się zalicza, tak mają - mówił Sebastian Szczęsny.  - Skacze bardzo powtarzalnie, popełnia drobne błędy, on je czuje, to są detale. Dla postronnych obserwatorów są to skoki bezbłędne - dodał komentator.

Jedyne czego Polakom brakuje w tym sezonie to indywidualnego zwycięstwa, bo triumfować udało im się tylko w jedynym dotychczasowym konkursie drużynowym - na inaugurację w Wiśle. Żyła trzykrotnie był drugi i dwa razy trzeci. Stoch ma na koncie jedno drugie miejsce i dwa trzecie. Najbliższą okazją do zmiany tego stanu rzeczy będzie Turniej Czterech Skoczni. Pierwszy konkurs w Oberstdorfie zaplanowano na 30 grudnia.  

Więcej w nagraniu.

Gospodarzem "Magazynu sportowego" był Andrzej Grabowski.

Data emisji: 19.12

Godzina emisji: 19.37

PR24


X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem