Tylko 10. miejsce polskich florecistów

2010-11-11, 17:07

Grand Palais w Paryżu, gdzie odbywają się mistrzostwa świata w szermierce. Foto: fot. PAP/EPA

Polscy floreciści zajęli dziesiąte miejsce w turnieju drużynowym szermierczych mistrzostw świata w Paryżu.

Polacy, w składzie: Marcin Zawada (AZS AWF Warszawa), Paweł Kawiecki (Sietom AZS AWFiS Gdańsk), Leszek Rajski (Wrocławianie) i Tomasz Ciepły (AZS AWF Poznań), w 1/8 finału przegrali z notowanymi o jedno miejsce niżej w światowym rankingu Koreańczykami 37:45.

Później w meczach o miejsca 9-16 pokonali kolejno ekipy Brazylii 45:14, Austrii 45:39 oraz przegrali z USA 43:45.

Tymczasem chińscy floreciści po raz pierwszy w historii zostali drużynowymi mistrzami świata. W finale turnieju w Paryżu pokonali broniących tytułu Włochów 45:43. Polacy uplasowali się na dziesiątej pozycji.

Bohaterem finału był lider światowego rankingu i srebrny medalista z Paryża Sheng Lei. Do ostatniego pojedynku z ubiegłorocznym mistrzem świata Andreą Baldinim wyszedł z czterema punktami straty, ale dzięki zwycięstwu 9:3 przechylił szalę triumfu na korzyść Azjatów.