Dallas Maverics wciąż na fali

2010-12-08, 11:30

Dallas Mavericks - Miami Heat. Foto: fot. PAP/EPA

Dziesiąty mecz z rzędu w lidze koszykówki NBA wygrali Dallas Mavericks. We wtorek Teksańczycy pokonali u siebie Golden State Warriors 105:100.

Z dorobkiem 17 wygranych i czterech porażek zajmują pozycję wicelidera Southwest Division, za San Antonio Spurs.

Najcelniej wśród gospodarzy w American Airlines Center najcelniej rzucał Niemiec Dirk Nowitzki, zdobywając 25 punktów. Dwadzieścia dorzucił Jason Terry.

Pod koniec trzeciej kwarty Mavs przegrywali jednym punktem, zdołali jednak w końcówce przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Wśród Warriors wyróżnili się Stephen Curry, który uzyskał 21 pkt oraz David Lee - 20 pkt. Drużyna z Portland mając 10 wygranych i 11 porażek plasuje się na przedostatnim miejscu Northwest Division.

W Portland miejscowi Trail Blazers pokonali Phoenix Suns 106:99. Spotkanie bardzo przeżywał siedzący na trybunach czołowy zawodnik Trail Blazers 34-letni Andre Miller. W niedzielnej rywalizacji sfaulował brutalnie pierwszoroczniaka Los Angeles Clippers Blake Griffina i ukarany został dyskwalifikacją na jeden mecz. Tym samym przerwana została trwająca od sezonu 2002/2003 seria kolejnych 632 występów z jego udziałem.

W tej sytuacji liderem tej klasyfikacji w gronie graczy występujących aktualnie na boiskach NBA został z 444 meczami Derek Fisher z Los Angeles Lakers. Pierwsze miejsce w klasyfikacji wszech czasów zajmuje A.C. Green, który w latach 1986-2001 popisał się serią 1192 kolejnych występów.

Najlepszy zespoł poprzedniego sezonu Los Angeles Lakers zwyciężył u siebie w Staples Center drużynę Washington Wizards i nadal przewodzi (15-6) w Pacific Division.

W pozostałych spotkaniach także triumfowali gospodarze; Atlanta Hawks pokonali New Jersey Nets 116:101, Philadelphia 76ers - Cleveland Cavaliers 117:97, Charlotte Bobcats - Denver Nuggets 100:98, a Houston Rockets - Detroit Pistons 97:83.