Wychowanek pognębił Milan

2010-12-19, 00:28

Zlatan Ibrahimović - AC Milan . Foto: fot. PAP/EPA

Prowadzący w tabeli włoskiej ekstraklasy piłkarskiej Milan przegrał na własnym stadionie z Romą 0:1. Jedynego gola zdobył wychowanek szkółki Rossonerich Marco Boriello.

Roma lubi grać z Milanem na San Siro. Sobotnia wygrana była czwartą w ostatnich pięciu sezonach.

Gospodarze zagrali bez kilku podstawowych piłkarzy defensywnych, a do tego już po 20 minutach boisko musiał opuścić kontuzjowany reżyser gry Andrea Pirlo.

Jedyny gol padł po błędzie obrońcy Ignazio Abate, który próbując wybić piłkę... nastrzelił nadbiegającego Boriello. 28-letni wychowanek Milanu, który w sierpniu został wypożyczony do Romy, zdobył siódmą bramkę w sezonie. Wcześniej w ten sam sposób trafił do siedmiu innych zespołów.

Mimo porażki Milan spędzi trzytygodniową przerwę zimową na pozycji lidera. Obecnie ma sześć punktów przewagi nad Lazio Rzym, Juventusem Turyn i Napoli, ale cała trójka w niedzielę może powiększyć swój dorobek.