Ronaldo pożegnał się z reprezentacją Brazylii

2011-06-08, 17:11

Ronaldo. Foto: fot. PAP/EPA

Ronaldo definitywnie pożegnał się z reprezentacją Brazylii. Dwukrotny mistrz świata i król strzelców Mundialu w 2002 roku zagrał kilka minut w towarzyskim spotkaniu z Rumunią.

Brazylia wygrała to spotkanie 1:0 po bramce Freda. Jednak ważniejsze od wyniku było pojawienie się na boisku 34-letniego Ronaldo. W 31 minucie spotkania Ronaldo zmienił strzelca bramki i grał do końca pierwszej połowy. Boisko opuścił przy aplauzie publiczności zgromadzonej na stadionie w Sao Paulo. Koledzy z drużyny oraz rywale z Rumunii utworzyli szpaler, którym z boiska zszedł jeden z największych piłkarzy minionej dekady.

Ronaldo występował w reprezentacji Brazylii od 1994 roku, a debiut w wieku 18 lat zaliczył przeciwko Argentynie. Z drużyną narodową zdobył dwa złote medale mistrzostw świata (1994 i 2002), srebro (1998) oraz brązowy medal igrzysk olimpijskich (1996). W karierze występował między innymi w największych klubach: FC Barcelonie, Realu Madryt, Interze Mediolan i AC Milan.