Trzecioligowiec w finale Pucharu Francji

2012-04-11, 23:29

US Quevilly - Stade Rennes. Foto: PAP/EPA

Trzecioligowy klub Quevilly awansował do finału piłkarskiego Pucharu Francji, pokonując w półfinale zespół ekstraklasy Rennes 2:1 (0:1).

W meczu o trofeum drużyna z Normandii spotka się 28 kwietnia na Stade de France z Olympique Lyon.
Gospodarzem meczu rozegranego w Caen był trzecioligowiec. Początkowo nic nie zapowiadało niespodzianki - już w ósmej minucie prowadzenie ekipie Rennes dał Julien Ferret. W 64. minucie wyrównał jednak Karim Herouat, a w doliczonym czasie gry (90+4) awans rewelacji rozgrywek zapewnił Anthony Laup.
Bramki w ostatnich sekundach stały się specjalnością Quevilly. Piłkarze z Normandii wygrali w ten sposób już po raz czwarty. W drodze do finału wyeliminowali m.in. Montpellier i Olympique Marsylia.
We wtorek w pierwszym półfinale Olympique Lyon wygrał na Korsyce z innym przedstawicielem trzeciej ligi - Ajaccio GFCO 4:0 (0:0).