Krychowiak nie zatrzymał gwiazd z Paryża

2012-10-20, 21:02

Mecz Paris Saint-Germain. Foto: Youtube

Paris Saint Germain pokonał Stade Reims 1:0 i co najmniej do niedzieli oraz po raz pierwszy w tym sezonie został liderem francuskiej ekstraklasy piłkarskiej.

W zespole gości całe spotkanie rozegrał Grzegorz Krychowiak, który został ukarany żółtą kartką.

Dobrze spisujący się beniaminek z Reims mógł objąć prowadzenie w 40. minucie, ale Brazylijczyk Diego nie wykorzystał rzutu karnego. Jego strzał z 11 metrów obronił włoski bramkarz paryżan Salvatore Sirigu.

W 65. minucie jedynego gola uzyskał strzałem głową reprezentant Francji Kevin Gameiro.

PSG, podobnie jak ekipa Olympique Marsylia, która w niedzielę zmierzy się z zamykającym tabelę Troyes, ma 19 punktów, ale objął prowadzenie dzięki lepszej różnicy bramek.

Pierwsze kopnięcie na Parc de Princes wykonał w sobotę hiszpański tenisista Rafael Nadal, który pojawił się na stadionie na zaproszenie właściciela stołecznego klubu szejka Nassera Al Khelaifiego.

W piątek trzeciego gola w sezonie uzyskał Ludovic Obraniak. Występujący w Girondins Bordeaux reprezentant Polski strzelił bramkę swojej byłej drużynie - Lille OSC, a spotkanie zakończyło się remisem 1:1.