1. liga: GKS Bełchatów i Dolcan doznały pierwszych porażek

2013-09-08, 22:57

Kibice GKS Bełchatów. Foto: Wikipedia/ARIVALD

Zespoły GKS Bełchatów i Dolcanu Ząbki w siódmej kolejce pierwszej ligi doznały pierwszych porażek w tym sezonie. Obie zachowały dwie czołowe pozycje, ale stopniała ich przewaga nad rywalami.

Lider z Bełchatowa uległ na wyjeździe Termalice Bruk-Bet Nieciecza 0:1. Gola uzyskał w 12. minucie Rafał Kujawa. To jego drugie trafienie w drugim występie w ekipie z Małopolski, która plasuje się na 10. pozycji.

Niepokonani od kwietnia 2013 roku

Ekipa trenera Kamila Kieresia doznała pierwszej porażki od 13 kwietnia. Wtedy przegrała 0:3 z Ruchem Chorzów, ale było to jeszcze, gdy broniła się przed spadkiem z ekstraklasy.
GKS w niedzielę nie wykorzystał szansy, by powiększyć dwupunktową przewagę nad Dolcanem, który w sobotę uległ przedostatniej do tej pory w tabeli Sandecji Nowy Sącz 0:1. Zwycięstwo gospodarzom zapewnił Fabian Fałowski, który pokonał trafił do siatki już w siódmej minucie.
Tym samym 20-letni napastnik zdobył trzy bramki w dwóch ostatnich meczach; przed tygodniem dwukrotnie pokonał bramkarza Energetyka Rybnik (3:2).
Sądeczanie w drugiej połowie byli dwa razy o włos od strzelenia drugiej bramki. Słowak Peter Petran najpierw trafił w słupek, a później w poprzeczkę.

Ulatowski znów straci pracę?

Bez zwycięstwa pozostaje ostatnia w tabeli Miedź Legnica, która przegrała z Górnikiem Łęczna 1:2. Goście dzięki wygranej zbliżyli się na punkt do Dolcanu oraz na trzy do bełchatowian.
Trzy punkty zapewnił gościom Łukasz Zwoliński w 88. minucie. Wcześniej prowadzenie zdobył dla nich Paweł Zawistowski (10), a wyrównał Mateusz Szczepaniak (74).
Po czwartej porażce w sezonie jeszcze bardziej skomplikowała się sytuacja trenera Miedzi Rafała Ulatowskiego, który dostał od władz klubu ultimatum - w trzech najbliższych kolejkach miał wydźwignąć swój zespół ze strefy spadkowej. Teraz pozostały mu tylko dwa mecze. Przed sezonem jego zespół był wymieniany w gronie kandydatów do awansu.

Kolejarz sprawił niespodziankę

Niespodziewanej porażki doznała Flota Świnoujście, która ubiegłoroczne rozgrywki zakończyła na czwartym miejscu i do samego końca walczyła o awans do ekstraklasy. Tym razem podopieczni trenera Bogusława Baniaka musieli przed własną publicznością uznać wyższość Kolejarza Stróże (0:2). Bramki zdobyli Wojciech Trochim i Paweł Leśniak.
Kolejarz rozpoczął sezon od trzech porażek, ale wygrał cztery następne potyczki i na czwartą pozycję w tabeli.
W pojedynku dwóch beniaminków Wisła poradziła sobie w Płocku z Puszczą Niepołomice. Gola strzelił w 11. minucie doświadczony Janusz Dziedzic.
W piątek w inaugurującym 7. kolejkę spotkaniu Okocimskiego Brzesko z Energetykiem Rybnik padł bezbramkowy remis. Takim wynikiem zakończyło się sześć z dotychczasowych występów śląskiego beniaminka, który wciąż czeka na zwycięstwo.
Siódmą kolejkę zakończy dopiero 18 września konfrontacja GKS Katowice z Arką Gdynia. Pierwotnie spotkanie to miało odbyć się w sobotę, ale zostało przełożone z powodu powołania trzech piłkarzy Arki do reprezentacji Polski do lat 20.

Wyniki meczów 7. kolejki i tabela 1. ligi piłkarskiej:

2013-09-06:
Okocimski Brzesko - Energetyk ROW Rybnik     0:0

2013-09-07:
Miedź Legnica - Górnik Łęczna                1:2 (0:1)
Sandecja Nowy Sącz - Dolcan Ząbki            1:0 (1:0)
Flota Świnoujście - Kolejarz Stróże          0:2 (0:1)
Wisła Płock - Puszcza Niepołomice            1:0 (1:0)
Stomil Olsztyn - Olimpia Grudziądz           0:1 (0:0)

2013-09-08:
GKS Tychy - Chojniczanka Chojnice            1:1 (1:0)
Termalica Bruk-Bet Nieciecza - GKS Bełchatów 1:0 (1:0)

Pozostałe mecze kolejki
2013-09-18:
GKS Katowice - Arka Gdynia  (17.00)

Tabela (mecze, zwycięstwa, remisy, porażki, bramki, punkty, różnica bramek)

18.Miedź Legnica                         7 0 3 4  5-9 3 -4

*W przypadku równej liczby punktów o kolejności w końcowej tabeli decydują bezpośrednie mecze