ATP Bazylea: Łukasz Kubot w drugiej rundzie

Łukasz Kubot awansował do drugiej rundy halowego turnieju ATP na twardych kortach w Bazylei (pula nagród 1 445 835 euro).

2013-10-21, 18:14

ATP Bazylea: Łukasz Kubot w drugiej rundzie
Łukasz Kubot. Foto: Wikipedia/Robbie Mendelson

Polski tenisista w poniedziałek pokonał Hiszpana Daniela Gimeno-Travera 7:6 (8-6), 6:2.
Kubot, obecnie 70. w rankingu ATP World Tour, spotkał się z plasującym się w tym zestawieniu lokatę niżej Hiszpanem po raz piąty. Odniósł trzecie zwycięstwo. Pojedynek trwał niespełna godzinę i 28 minut.
Wcześniej Polak dwukrotnie pokonał Gimeno-Travera na ziemnych kortach - w Costa do Sauipe w 2009 roku i dwa lata później w Stuttgarcie. Hiszpan był lepszy w hali w Sankt Petersburgu w poprzednim sezonie i w styczniu tego roku w wielkoszlemowym Australian Open.
Rywalem Kubota w drugiej rundzie będzie zwycięzca pojedynku rozstawionego z numerem siódmym Włocha Andreasa Seppiego z Niemcem Danielem Brandsem.
31-letni Polak zgłosił się też do rywalizacji w grze podwójnej. Wystąpi w parze z Seppim, który może być jego kolejnym przeciwnikiem w singlu. Trafili na najwyżej rozstawiony duet Rohan Bopanna z Indii i Edouard Roger Vasselin z Francji.

 

man

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej