Jerzy Kropiwnicki

Prezydent Łodzi Jerzy Kropiwnicki ma dziś przekazać Marszałkowi Sejmu petycję o ustanowienie święta Trzech Króli dniem wolnym od pracy.

2009-04-17, 08:00

Jerzy Kropiwnicki

Posłuchaj

+
Dodaj do playlisty

Prezydent Łodzi Jerzy Kropiwnicki ma dziś przekazać Marszałkowi Sejmu petycję o ustanowienie święta Trzech Króli dniem wolnym od pracy.

W "Sygnałach Dnia" w Programie Pierwszym Polskiego Radia, Jerzy Kropiwnicki powiedział, że do wczoraj udało się zebrać po petycją  milion trzydzieści sześć tysięcy podpisów. Jerzy Kropiwnicki dodał, że przesyłki z podpisami ciągle nadchodzą i zostaną do Sejmu dostarczone później. Prezydent Łodzi przyznał, że do spełnienia wymogów ustawy wystarczy 100 tysięcy podpisów.

Zbierania ich jednak nie zakończono, by mieli satysfakcję wszyscy ci, którzy swoim podpisem poparli inicjatywę ustawową przywrócenia dnia wolnego w święto Trzech Króli.

Jerzy Kropiwnicki powiedział, że liczy na szerokie poparcie dla tej inicjatywy, bo ponad milion podpisów dorosłych Polaków powinien przemawiać do wyobraźni polityków.

REKLAMA

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej