X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Światowa szachownica". Narastające protesty w Hong Kongu

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2019 18:18
- Na dzień dzisiejszy wydaje się niemożliwe to, by Pekin interweniował. Byłoby to fatalna decyzja w oczach świata. Można sobie wyobrazić, gdyby na ulice Hongkongu wjechały czołgi. To byłaby wówczas krwawa łaźnia - powiedział w Polskim Radiu 24 Michał Bogusz z Ośrodka Studiów Wschodnich.
Audio
  • 29.07.2019 Michał Bogusz o protestach w Hongkongu i możliwych reakcjach władz chińskich
Protesty w Hongkongu
Protesty w HongkonguFoto: PAP/EPA/JEROME FAVRE

Trwają zamieszki w Hong Kongu. Policja zatrzymała 49 osób w Hongkongu w związku z nieuzgodnionymi z władzą protestami. Michał Bogusz wyjaśnił przyczyny protestów - Protest ma podłoże polityczne: młoda generacja domaga się pełnych praw wyborczych; ale też ekonomiczne: Hongkong wydaje się bogatym, pięknym miastem, ale dotyczy to ułamka mieszkańców tego miasta - tłumaczył.

W poszukiwaniu rozwiązania

- Mimo narastania napięcia w regionie nie spodziewano się takiego wybuchu. Ok. 2 mln ludzi protestowało, czyli prawie co drugi mieszkaniec Hongkongu. Wydaje się, że nawet gdyby lokalnym władzom udało się spacyfikować protesty, to będzie to tylko odłożenie problemu. Taka sytuacja miała miejsce w 2016 r. - dodał Bogusz.

hong kong 1200.jpg
Protesty w Hong Kongu: policja użyła gazu łzawiącego i gumowych kul

Na pytanie o możliwe rozwiązanie tego konfliktu gość PR 24 przyznał, że jest to rozwiązanie pokojowe, ale póki co nie wiele okoliczności wskazuje na ten wariant. - Jedynym realnym rozwiązaniem sporu jest rozwiązanie polityczne, ale w Pekinie nie ma woli ustąpienia. Nie może zresztą ustąpić, bo wtedy wybuchną kolejne podobne protesty - zaznaczył.

"Pekin ma problem"

- Jest też opcja siłowego przywrócenia porządku, narracja zdrajców i wrogich sił, ale pojawił się też element przyznania, że nie wszystko jest tak jak powinno być. Biorąc pod uwagę, że mamy do czynienia z bardzo autorytarnym i brutalnym reżimem to jest to pewne ustępstwo - zauważył gość audycji.

- Pekin ma problem i wie co z tym zrobić. Wydaje się, że albo protestujący się zmęczą, albo dojdzie do znaczących ustępstw politycznych ze strony lokalnych władz, ale na dzień dzisiejszy trudno to sobie wyobrazić - podsumował Michał Bogusz. 

***

Więcej w całej audycji.

Gospodarzem programu był Bogumił Husejnow.

Polskie Radio 24/pkr

-----------------------

Data emisji: 29.07.2019

Godzina emisji: 20.33

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak