more_horiz
Wiadomości

"Rzeczpospolita": wielki skok w leczeniu raka

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2010 06:21
Przez sześć lat udało się w Polsce trzykrotnie zwiększyć budżet na onkologię.

Tak wynika z zestawienia do którego dotarła "Rzeczpospolita". Przybywa także wyleczonych pacjentów. Najbardziej zwiększyły się wydatki na chemioterapię i programy terapeutyczne.

W zeszłym roku na onkologię poświęciliśmy 3,4 mld złotych, pięć lat wcześniej - 1,2 mld. Wydatki są jeszcze wyższe, bo część leczenia związanego z chorobą nowotworową odbywa się na oddziałach chorób płuc, chirurgii, neurochirurgii i innych - podkreśla wiceprezes NFZ, Maciej Dworski.

Dotychczas zestawienia międzynarodowe ustawiały nas na ostatnich miejscach w rankingach oceniających leczenie onkologiczne. Doktor Janusz Mender szef Polskiej Unii Onkologii podkreśla, że Polska ma wiele do nadrobienia. Zaznacza jednak, że z opublikowane w zeszłym roku wyniki leczenia wskazują, że jeszcze kilka lat temu na wyleczenie nowotworu mogła liczyć jedna trzecia chorych. Teraz wśród mężczyzn ten wskaźnik wzrósł do 37 procent, a wśród kobiet nawet do 45 procent.

Więcej w "Rzeczpospolitej".

kg,Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem