X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Rozpoczynają się ferie dla kolejnych czterech województw

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2019 07:00
W sobotę w kolejnych czterech województwach: dolnośląskim, mazowieckim, opolskim i zachodniopomorskim rozpoczęły się ferie zimowe. Uczniowie z tych regionów będą odpoczywać do 10 lutego.
Audio
  • Kolejni uczniowie rozpoczynają ferie. Relacja Katarzyny Ingram (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

W poniedziałek, po przerwie w nauce, do szkół wracają uczniowie z województw: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego. Ich ferie zaczęły się 12 stycznia.

Jeszcze przez ponad tydzień - do 3 lutego - ferie będą mieli uczniowie z województwa podlaskiego i warmińsko-mazurskiego.

Jako ostatni - od 9 do 24 lutego - odpoczywać będą uczniowie z województw: lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego.

Następna przerwa w nauce - z okazji Świąt Wielkanocnych - potrwa od 18 do 23 kwietnia.

Terminy ferii zimowych w poszczególnych województwach ogłasza minister edukacji na podstawie rozporządzenia w sprawie organizacji roku szkolnego.

Ferie w Warszawie

Ewa Gawor - dyrektor biura bezpieczeństwa warszawskiego ratusza - zapowiada, że bezpieczeństwo będzie jednym z zagadnień tegorocznych ferii w stolicy. Dyrektor mówi, że policja i straż miejska będą pilnowały miejsc, gdzie będą skupiska dzieci oraz będą aktywnie uczestniczyły w zajęciach, warsztatach i konkursach dla dzieci na temat bezpiecznych zachowań.

- Będą kursy pierwszej pomocy, informacje o tym, jak reagować i jak powiadamiać służby o zagrożeniu. Straż pożarna przygotowała zajęcia z wykorzystaniem mobilnych symulatorów pożarowych - wyjaśnia aspirant Mariusz Dragan z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie.

Są to trzy makiety domków zakupione przez miasto, w których można symulować pożar w różnych pomieszczeniach i prześledzić, które pomieszczenia i elementy mogą być groźne. - Te domki mają pozwolić w sposób bardziej pełny zobrazować dzieciom to niebezpieczeństwo - mówi strażak.

Przy hali Torwar policja i Inspekcja Transportu Drogowego skontrolują autokary, którymi dzieci pojadą na zimowy wypoczynek. Akcja potrwa do końca ferii na Mazowszu.

W samej tylko Warszawie atrakcje w ramach akcji "Zima w mieście” odbędą się w 132 placówkach kulturalnych i sportowych. Miasto zaplanowało 11 tysięcy miejsc.

mr

Czytaj także

Ferie w Polsce czy za granicą? Sprawdź aktualne ceny

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2019 14:36
Decydujesz się na wyjazd w góry w ostatniej chwili? Wiemy, gdzie jeszcze znajdziesz wolne miejsca noclegowe. Sprawdź ile kosztuje wyjazd na narty.
rozwiń zwiń