more_horiz
Wiadomości

CBŚP rozbiło gang pseudokibiców. Policjanci zabezpieczyli maczety i broń palną

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2019 08:45
CBŚP zatrzymało 11 osób z gangu pseudokibiców. Są podejrzani między innymi o udział w bójkach, pobiciach przy użyciu niebezpiecznych przedmiotów, rozboju oraz kradzieży z włamaniem.
CBŚP zatrzymało członków gangu pseudokibiców
CBŚP zatrzymało członków gangu pseudokibicówFoto: CBŚP

Zatrzymania w kilku miejscach na Śląsku i w Kołobrzegu to efekt wspólnego śledztwa CBŚP i Prokuratury Krajowej - mówi rzeczniczka Centralnego Biura Śledczego Policji, komisarz Iwona Jurkiewicz. Jak podaje, większość zatrzymanych ma związek ze środowiskami pseudokibiców jednego z klubów sportowych.

Zatrzymanym przedstawiono między innymi zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, udziału w bójkach, pobiciach przy użyciu niebezpiecznych przedmiotów, rozboju oraz kradzieży z włamaniem. Na podstawie zebranego materiału dowodowego sąd zastosował wobec sześciu podejrzanych tymczasowe aresztowanie.

Źródło: CBŚP

Policjanci zabezpieczyli maczety, broń palną oraz papierosy bez polskich znaków akcyzy. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono biżuterię, pieniądze oraz mienie o łącznej wartości około 100 tysięcy złotych. 

W tej sprawie do tej pory zatrzymano łącznie 41 osób. Śledczy nie wykluczają dalszych zatrzymań.

dn

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem