X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Przemysł zbrojeniowy. Jakie wnioski należy wyciągnąć po sytuacji wokół PGZ?

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2019 21:30
- Dajmy szansę naszym polskim przedsiębiorcom - apelował gen. bryg. rez. pilot Dariusz Wroński (ekspert niezależny UAV&Heli Solutions). - Obecny proces zakupowy jest nieefektywny i trwa latami - zaznaczyła Anna Siarkowska (przewodnicząca Partii Republikańskiej, posłanka PiS. Goście PR24 rozmawiali o polskim sektorze zbrojeniowym.
Audio
  • 31.01.19 W jakim kierunku należy rozwijać polski sektor zbrojeniowy? cz. 1
  • 31.01.19 W jakim kierunku należy rozwijać polski sektor zbrojeniowy? cz. 2
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: twitter.com/PGZ_pl

Anna Siarkowska komentowała ostatnie zatrzymania w związku z narażeniem na straty Polskiej Grupy Zbrojeniowej. - Mieliśmy świadomość, że od 2016 roku Centralne Biuro Antykorupcyjne działa w PGZ. Sprawa musi zostać wyjaśniona. Polska Grupa Zbrojeniowa to wrażliwe miejsce, gdzie zawierane są wielomilionowe kontrakty. Osoby tam pracujące są narażone na działania korupcyjne - mówiła parlamentarzystka.

- Uzależnienie tego, co się dzieje w sektorze zbrojeniowym od kalendarza politycznego, wpływa negatywnie na przemysł militarny. Brakuje mi analiz polskich think thanków. Potrzeba pomysłu na sektor zbrojeniowy - apelowała posłanka z sejmowej komisji obrony narodowej.

Gen. bryg. rez. pilot Dariusz Wroński podkreślił, że PGZ powinna być przykładem transparentności. - Jeżeli umknęły uwadze działania osób, które pracowały w spółce, to sprawa rzutuje na system bezpieczeństwa całego przedsiębiorstwa. Nie wyobrażam sobie, żeby menadżerowie nie zaczęli posiadać poświadczeń bezpieczeństwa - wskazał ekspert niezależny UAV&Heli Solutions.

- PGZ powinnna mieć bardzo silnego lidera, który będzie partnerem dla premiera czy ministra. To musi być człowiek bezpośrednio podlegający np. pod szefa rządu. Bezpośredni nadzór ministra obrony narodowej to za mało - zwrócił uwagę wojskowy.

Audycję prowadził Piotr Nisztor.

Polskie Radio 24/ras

--------------------------------

Data emisji: 31.01.2019

Godzina emisji: 20.06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mariusz Błaszczak: pozyskanie śmigłowce gwarantują wzmocnienie Wojska Polskiego

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2019 11:15
Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak podpisał w Mielcu umowę na dostawę Black Hawków dla wojska. W uroczystości wziął udział premier Mateusz Morawiecki. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mariusz Błaszczak: wybraliśmy śmigłowce, które sprawdzają się w wielu armiach

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2019 09:51
- Black Hawki to śmigłowce sprawdzone w boju. Skoro w Polsce mamy zakłady produkujące te maszyny, to trzeba korzystać z naszego potencjału - powiedział w Polskim Radiu 24 Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej.
rozwiń zwiń