X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Autonomia Palestyńska nie przyjedzie na konferencję do Warszawy

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2019 17:38
Władze Autonomii Palestyńskiej nie przyjadą na konferencję bliskowschodnią do Warszawy. Strona palestyńska twierdzi, że nie została zaproszona na spotkanie. Potwierdził to w rozmowie z Polskim Radiem palestyński ambasador w Warszawie. 
Audio
  • Autonomia Palestyńska nie przyjedzie na konferencję do Warszawy. Relacja Wojciecha Cegielskiego (IAR)
Przewodniczący Autonomii Palestyńskiej Mahmud Abbas
Przewodniczący Autonomii Palestyńskiej Mahmud AbbasFoto: PAP/EPA/ATEF SAFADI

Ambasador Mahmud Khalefa potwierdził Polskiemu Radiu, że strona palestyńska nie otrzymała zaproszenia na konferencję i dlatego nie będzie w niej uczestniczyć. W wydanym dzisiaj oświadczeniu palestyńska ambasada w Warszawie napisała, że zaplanowana na przyszły tydzień konferencja w polskiej stolicy ma służyć jedynie realizacji interesów Stanów Zjednoczonych. 

Na spotkanie poświęcone bezpieczeństwu na Bliskim Wschodzie mają przyjechać do Warszawy m.in. specjalni wysłannicy prezydenta Donalda Trumpa do spraw konfliktu izraelsko-palestyńskiego. Chodzi o zięcia prezydenta Jareda Kushnera oraz Jasona Greenblatta. Obaj od wielu miesięcy pracują nad zapowiadanym przez Donalda Trumpa ostatecznym porozumieniem między Izraelem a Palestyńczykami. W ostatnich dniach jednak amerykańscy dyplomaci informowali, że dokument ten nie zostanie ukończony w ciągu najbliższych kilku miesięcy. 

Po tym jak Stany Zjednoczone jednostronnie uznały Jerozolimę za stolicę Izraela i przeniosły tam swoją ambasadę, Palestyńczycy oświadczyli, że Waszyngton stracił mandat do negocjacji pokojowych między Izraelem a Autonomią Palestyńską. 

Konflikt między Izraelem a Palestyńczykami jest jednym z najdłużej trwających współcześnie konfliktów. Trwa już ponad 70 lat. Na przeszkodzie do porozumienia stoi m.in. izraelskie osadnictwo na terenach palestyńskich, sprawa ewentualnych granic przyszłego państwa palestyńskiego oraz status Jerozolimy. Zarówno Izrael jak i Palestyńczycy uważają miasto za swoją stolicę. 

dn

Zobacz więcej na temat: POLSKA konferencja Palestyna
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak