X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Prof. Maciej Gdula: Wiosna zapowiada się na ważny projekt, który może zmienić Polskę

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2019 09:14
- Najnowszy sondaż pokazuje, że na polskiej scenie politycznej jest miejsce dla nowego ugrupowania i że ludzie uwierzyli Robertowi Biedroniowi - powiedział prof. Maciej Gdula, socjolog i jeden z ekspertów partii Wiosna. W Polskim Radiu 24 rozmowa o nowej inicjatywie byłego prezydenta Słupska i przesłaniu, jakie kieruje do potencjalnych wyborców.
Audio
  • 7.02.19 Prof. Maciej Gdula: „Ostatni sondaż wskazuje, że Polacy zaufali Robertowi Biedroniowi (…)”.
Prof. Maciej Gdula
Prof. Maciej GdulaFoto: PR24

Według najnowszego sondażu poparcia dla partii politycznych, przeprowadzonego po konwencji założycielskiej Wiosny, nowe ugrupowanie może liczyć na 14 proc. głosów. Prof. Maciej Gdula stwierdził, że Polacy zauważyli, iż w krajowej polityce "potrzebny jest świeży powiew".

- Polityka nie sprowadza się do walki między dwoma partiami. Mam nadzieję, że w 2019 roku wyjdziemy z kołowrotka jałowego konfliktu. Wspomniany sondaż jest dla nas bardzo ważny. Przyznam, że z jednej strony wzrosły nam po nim apetyty, ale z drugiej czujemy dużą odpowiedzialność. Wiosna zapowiada się na ważny projekt, który może zmienić Polskę - dodał prof. Maciej Gdula.

Duże emocje w odbiorze publicznym wzbudziły niektóre z postulatów programowych, jakie zaproponował lider Wiosny, Robert Biedroń. Wśród nich znalazły się zapowiedzi dotyczące m.in. likwidacji kopalń, aborcji na życzenie, opodatkowanie tacy kościelnej, czy też renegocjacji konkordatu.

- Z prawami kobiet czy stosunkami na linii państwo-Kościół nie wiążą się negatywne emocje. Naszym celem nie jest odsunięcie kogoś na margines lub zrobienie komuś przykrości. W naszych pomysłach nie ma nuty antyreligijnej. Uznajemy dojrzałość ludzi do podejmowania pewnych decyzji. Nie uważamy, że jeśli kobieta postanowi urodzić dziecko z poważną chorobą to jej postawa jest naiwna lub nieodpowiedzialna. W żadnym wypadku. Szanuję takie wybory, ale jestem również za tym, by prawo dopuszczało inną możliwość. Mam nadzieję, że nasze propozycje są nowym otwarciem w dyskusji o prawach kobiet i Kościele – wskazał rozmówca Polskiego Radia 24.

Prof. Maciej Gdula odniósł się również do poczynań partii opozycyjnych w Sejmie. Zwrócił uwagę, że obóz parlamentarnej opozycji skutecznie rozbija swoją jedność, co widać chociażby przy budowaniu Koalicji Europejskiej. - Mam wrażenie, że Grzegorz Schetyna niczego nie nauczył się po wydarzeniach związanych z Nowoczesną. Teraz robi podobne zagrywki. Ściągnął do siebie byłych premierów i szefów MSZ po to, by zaszantażować Włodzimierza Czarzastego. To bardzo zły sposób budowania polityki, polegający na nieczystych zagrywkach - zaznaczył.    

Z prof. Maciejem Gdulą rozmawiała Eliza Olczyk.

Polskie Radio 24/db

-------------------------------

Data emisji: 7.02.2019

Godzina emisji: 7.09

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Debata Poranka. Czy formacja Roberta Biedronia odegra ważną rolę w polskiej polityce?

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2018 10:23
- Robert Biedroń, jego ugrupowanie, ma szansę wejść do Sejmu. Nie ma jednak szans na to, by projekt zakończył się przejęciem władzy - ocenił w Debacie Poranka Maciej Kożuszek z "Gazety Polskiej". W Polskim Radiu 24 o inicjatywie byłego prezydenta Słupska mówili również Sebastian Gajewski z Centrum im. I. Daszyńskiego i Dariusz Grzędziński z "Faktu". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wiosna" Roberta Biedronia i jej szanse na polskiej scenie politycznej

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2019 11:28
W ramach promocji nowej partii "Wiosna" Robert Biedroń rozpoczął objazd po Polsce. W planach ma odwiedzenie 13 największych miast. – Zapowiedź rozbicia duopolu PO i PiS działa na jego korzyść. Poza tym to pierwszy od kilkunastu lat polityk na krajowej scenie, który nie przegrał. To jego atut – ocenił prof. Henryk Domański, socjolog z Polskiej Akademii Nauk. Gościem PR24 był też Tomasz Łysakowski, ekspert ds. wizerunku politycznego.
rozwiń zwiń