X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Jacek Saryusz-Wolski: Komisja Europejska pozostawia Unię skłóconą

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2019 08:35
- Trzeba będzie na nowo poukładać stosunki pomiędzy instytucjami europejskimi a krajami członkowskimi, tu stało się bardzo wiele złego. Odchodząca Komisja Europejska wykraczała i wykracza poza traktaty, zostawia Unię Europejską w dużo gorszym stanie, niż ją zastała – podkreślał w Polskim Radiu 24 europoseł Jacek Saryusz-Wolski.
Audio
  • 20.02.19 Jacek Saryusz-Wolski o nadchodzących wyborach do Parlamentu Europejskiego
Jacek Saryusz-Wolski
Jacek Saryusz-WolskiFoto: flickr/European People's Party/CC BY 2.0

Jacek Saryusz-Wolski zaznaczył, że Komisja pozostawia kraje Unii w konflikcie. - Politycy jednych krajów chcą rządzić innymi nie mając do tego mandatu dyplomatycznego - mówił europoseł, podkreślając, że konieczne jest uporządkowanie relacji w strukturach europejskich i powrót do zarania. - To miała być organizacja pokojowa a nie miejsce, gdzie wszyscy ze wszystkimi się kłócą. Jeśli tak, to żadnych ważnych zadań nie będziemy mogli podjąć – stwierdził.

Wymienił też najważniejsze zadania stojące przed Parlamentem Europejskim w przyszłej kadencji. - Nadal kuleje gospodarka europejska, mamy wojnę na południowych obrzeżach Unii i jej kresach wschodnich, brak jest wyrazistej polityki wobec Rosji i złe stosunki ze Stanami Zjednoczonymi, kryzys migracyjny i terrorystyczny – wyliczał europoseł, odnosząc się także do wyjścia Wielkiej Brytanii ze wspólnoty. – To jest pierwszy raz, gdy Unia Europejska się kurczy, traci bardzo ważnego członka – podkreślił gość audycji.

- Polska powinna iść do tych wyborów z programem reformy Unii Europejskiej, czyli naprawienia tego co złe, pójścia do przodu w tym co ważne, co wszystkich dotyczy i zaprzestania kłótni i stygmatyzowania krajów, pójść z programem europejskiej dobrej zmiany – puentował Jacek Saryusz-Wolski.

Komitet Polityczny PiS podjął we wtorek decyzję dotyczącą "jedynek" i "dwójek" na listach do wyborów do Parlamentu Europejskiego. Wśród "jedynek" PiS w wyborach do PE będą m.in. Joachim Brudziński, Beata Szydło, Jacek Saryusz-Wolski, Adam Bielan, Witold Waszczykowski, Elżbieta Kruk, Karol Karski, Tomasz Poręba, Zdzisław Krasnodębski, Anna Zalewska i Anna Fotyga. Jacek Saryusz-Wolski podkreślił, że jest zaszczycony "jedynką" na liście PiS do Parlamentu Europejskiego.

Więcej w zapisie audycji.

Rozmawiał Michał Rachoń.

____________________ 

Data emisji: 20.02.2019

Godzina emisji: 07:10

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

PiS przedstawiło "jedynki" w wyborach do Parlamentu Europejskiego

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2019 20:15
Beata Szydło, Joachim Brudziński,Jacek Saryusz-Wolski, Adam Bielan, Witold Waszczykowski, Elżbieta Kruk, Karol Karski, Tomasz Poręba, Zdzisław Krasnodębski, Anna Zalewska i Anna Fotyga - są wśród "jedynek" PiS w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Decyzję podjął we wtorek Komitet Polityczny PiS. "Jedynkami" są też: Anna Fotyga, Kosma Złotowski i Jadwiga Wiśniewska.
rozwiń zwiń