X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Prezydent: nie ma nowoczesnego państwa bez nowoczesnej myśli technicznej

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2019 13:52
- Bardzo bym chciał, abyśmy umieli stworzyć warunki, żeby inżynierowie pracowali w naszym kraju - powiedział prezydent Andrzej Duda podczas gali plebiscytu o tytuł "Złotego Inżyniera 2018".
Audio
  • Prezydent Andrzej Duda na gali "Złoty Inżynier 2018" (IAR)
Uroczystość z okazji jubileuszowej XXV edycji plebiscytu o tytuł Złotego Inżyniera 2018
Uroczystość z okazji jubileuszowej XXV edycji plebiscytu o tytuł "Złotego Inżyniera 2018"Foto: PAP/Radek Pietruszka

- Nie ma nowoczesnego państwa bez nowoczesnej myśli technicznej, bez nowoczesnego przemysłu, bez nowoczesnej produkcji, bez wynalazczości, bez wytwarzania dóbr, które nazywamy dobrami wysoko przetworzonymi. To jest wszystko zasługa myśli inżynierskiej - podkreślił prezydent, przemawiając podczas uroczystości z okazji jubileuszowej 25. edycji plebiscytu "Złoty Inżynier", która odbyła się w Pałacu Prezydenckim.

Organizatorem plebiscytu "Złoty Inżynier" jest redakcja dwutygodnika "Przegląd Techniczny - gazety inżynierskiej" oraz Federacja Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych Naczelna Organizacja Techniczna.

Tytuł Diamentowego Inżyniera otrzymał w tym roku mgr inż. Józef Siwiec - ceramik, prezes Zarządu ZM Ropczyce SA w Ropczycach (Podkarpackie).

Honorowymi "Złotymi Inżynierami Przeglądu Technicznego" zostali: minister inwestycji i rozwoju dr inż. Jerzy Kwieciński oraz twórca kierunku studiów "inżynieria biomedyczna" na Politechnice Warszawskiej prof. dr hab. inż. lek. med. Grzegorz Pawlicki.

Z okazji 25-lecia plebiscytu wręczono też wyjątkowe statuetki - "Złotego Inżyniera Ćwierćwiecza". Otrzymali je: prof. dr hab. inż. Michał Kleiber, dr hab. inż. Zbigniew Śmieszek oraz (nieobecny na środowej uroczystości) mgr inż. Andrzej Sajnaga.

Prezydent przypomniał, że dwóch jego poprzedników, Gabriel Narutowicz i Ignacy Mościcki, było "nie tylko inżynierami, ale było wielkimi inżynierami, wielkimi wynalazcami, którzy ogromnie przyczynili się do rozwoju właśnie tej odradzającej się i odrodzonej ojczyzny".

- Dzisiaj Polska dalej się buduje, dzisiaj my od lat odbudowujemy Polskę, (...) żeby stała się częścią tego najnowocześniejszego świata - stwierdził Andrzej Duda, dodając, że "chcemy mieć własne wynalazki, chcemy mieć własne dobra, chcemy, żeby ta nasza myśl techniczna się rozwijała."

Podkreślił również, że chciałby, aby osiągnięcia polskich inżynierów służyły rozwojowi naszego kraju. - Bardzo bym chciał, żebyśmy stwarzali w Polsce takie warunki, umieli je stworzyć też na przyszłość, żeby polscy inżynierowie tworzyli w naszym kraju, pracowali w naszych instytutach, pracowali na naszych uczelniach, pracowali w naszych firmach, w różnych ośrodkach badawczo-rozwojowych - stwierdził prezydent.

mr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prezydent: zależy mi, żeby Polska rozwijała się w jak najbardziej wyrównany sposób

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2019 17:54
- Bardzo zależy mi na tym, żeby Polska rozwijała się w każdym swoim zakątku w jak najbardziej wyrównany sposób, a warunki życia w poszczególnych częściach kraju były w miarę możliwości jednakowe - powiedział prezydent Andrzej Duda.
rozwiń zwiń