X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Ryszard Terlecki: medialna szalupa opozycji nabiera wody po burtę

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2019 20:21
"Wbrew lamentom "Gazety Wyborczej", że Gerald Birgfellner odmówił podpisania protokołu przesłuchania, okazało się, że nie tylko podpisał, ale także nie wniósł żadnych zastrzeżeń. Medialna szalupa opozycji nabiera wody po burtę - ocenił szef klubu PiS Ryszard Terlecki.
Ryszard Terlecki
Ryszard TerleckiFoto: shutterstock/irena iris szewczyk

Wtorkowa "Gazeta Wyborcza" powołując się na pełnomocników austriackiego biznesmena Geralda Birgfellnera podała, że na protokole z przesłuchania z 13 lutego br. nie było podpisu Austriaka. Prokuratura Okręgowa w Warszawie zapewniła, że protokół z przesłuchania został podpisany przez Geralda B. W środę prokuratura opublikowała na swojej stronie internetowej skan ostatniej strony protokołu z przesłuchania austriackiego biznesmena z 13 lutego zawierający m.in jego podpis.

"Wbrew wczorajszym lamentom Gazety Wyborczej, że Birgfellner odmówił podpisania protokołu przesłuchania, okazało się, że nie tylko podpisał, ale także nie wniósł żadnych zastrzeżeń. Medialna szalupa opozycji nabiera wody po burtę" - napisał w środę na Twitterze szef klubu PiS.

Według "GW" - która poinformowała, że na protokole z przesłuchania z 13 lutego nie było podpisu Austriaka - w trakcie samego przesłuchania miało się "zrobić nieprzyjemnie", a protokół sporządzony przez prokuratora miał być "nieścisły". "Spór trwa wiele godzin. Austriak w końcu protokołu nie podpisuje" - napisano. Jak podała "GW", wątpliwości Birgfellnera i jego pełnomocników miało także budzić to, że 13 lutego w przesłuchaniu uczestniczyła inna tłumaczka niż 11 lutego.

We wtorek prokuratura zapewniła, że Gerald Birgfellner podpisał protokół przesłuchania, które odbyło się 13 lutego. "Prosimy o niepowielanie nieprawdziwych informacji umieszczonych w artykułach pt. Austria wkroczy do gry?, który ukazał się dziś w Gazecie Wyborczej oraz Taśmy Kaczyńskiego. Austriacki biznesmen chce przesłuchań z udziałem ambasady, zamieszczonym na portalu wyborcza.pl" - zaapelował we wtorek prok. Łukasz Łapczyński.

"Prokuratura Okręgowa w Warszawie informuje, iż protokół z przesłuchania, które odbyło się w dniu 13 lutego 2019 r. w siedzibie Prokuratury Okręgowej w Warszawie został podpisany przez Geralda B. i jego pełnomocników. Strony nie zgłosiły żadnych uwag co do treści protokołu. Oznacza to, że zgodziły się z treścią i przebiegiem czynności" - podał prok. Łapczyński w komunikacie.

kad

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Artur Warzocha o taśmach "GW": polaryzują społeczeństwo

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2019 08:51
- Cytując prezesa Jarosława Kaczyńskiego, taśmy "GW" to jedno wielkie "ssanie z palca". To, co dziś zostało opublikowane, zakrawa o groteskę – powiedział w Polskim Radiu 24 senator PiS Artur Warzocha.
rozwiń zwiń