X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Jacek Wilk: w obecnym kształcie UE jest nie do zaakceptowania

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2019 17:15
- W przypadku tych wyborów będzie się liczyło tylko jedno: stosunek do Unii Europejskiej. My mówimy wyraźnie, że Unia w obecnym kształcie jest nie do zaakceptowania. Wątpimy też, żeby dała się zreformować – powiedział w Polskim Radiu 24 Jacek Wilk, poseł partii KORWiN.
Audio
Jacek Wilk
Jacek WilkFoto: Polskie Radio 24

Partia KORWiN w wyborach do Parlamentu Europejskiego startuje jako część szerszej koalicji. Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy to pełna nazwa tej formacji. Jej polityków łączy między innymi sceptycyzm do UE.

- Uważam, że czas rządów Unii Europejskiej pod Traktatem Lizbońskim dobiega powoli końca. Tak jak kiedyś się skończył porządek wiedeński, wersalski, jałtański, tak będzie i z Unią Europejską. Widać, że obecna formuła się nie sprawdza. Widać, że pod tym porządkiem lizbońskim mamy dominację tylko jednego państwa – Niemiec. Niemcy we Wspólnocie są w stanie przeforsować wszystko. Coraz więcej państw mówi, że to jest nie do zaakceptowania – podkreślił w Polskim Radiu 24 Jacek Wilk.

Polityk zaznaczył, że on i jego formacja chcą być w Unii Europejskiej bardzo mocną opozycją. - To, co się dzieje w Unii naprawdę jeży włosy na głowie. Wszystko zmierza w stronę nowego Związku Radzieckiego. Co prawda ludzi się jeszcze nie morduje i nie zamyka w łagrach, ale coraz bardziej rozwija się terror związany z karaniem ludzi za tak zwaną mowę nienawiści. Bardzo szybko rośnie cenzura. Ci, którzy propagują ideę walki z mową nienawiści, nienawidzą wolności słowa – powiedział gość Polskiego Radia 24.

Więcej w całej audycji.

Rozmawiał Adrian Klarenbach.

Polskie Radio 24/bartos

---------------------------

Data emisji: 21.03.2019

Godzina emisji: 16.15

Czytaj także

Wiceprezes partii KORWiN: jesteśmy jedyną wiarygodną siłą uniosceptyczną

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2019 09:34
– Unia Europejska traktuje demokrację całkowicie instrumentalnie. Idziemy do wyborów, aby stanowić opozycję, która rozwali UE od środka, idziemy aby się bronić. Nie jest w interesie Polski bycie w strukturach, w których rządzą Francja i Niemcy – mówił w "Salonie politycznym Trójki" Konrad Berkowicz, wiceprezes partii KORWiN.
rozwiń zwiń