Premier o konwencji PiS we Wrocławiu: chcemy poczuć lokalne problemy
Kampania przed wyborami do PE nabiera tempa, sobotnia konwencja PiS we Wrocławiu jest konwencją mobilizacyjną - powiedział w piątek premier Mateusz Morawiecki. Podkreślił, że Prawo i Sprawiedliwość chce dotrzeć do "każdej polskiej rodziny" oraz poczuć "lokalne problemy".
2019-03-23, 07:01
- Sobotnia konwencja jest konwencją mobilizacyjną, bo wchodzimy powoli w okres, w którym kampania (wyborcza do Parlamentu Europejskiego - PAP) nabiera tempa - powiedział premier w Radiu Wrocław, pytany o sobotnią konwencję regionalną Prawa o Sprawiedliwości, która odbędzie się w stolicy Dolnego Śląska.
Zapowiedział, że w czasie kampanii PiS będzie chciało dotrzeć "do każdego polskiego domu i każdej polskiej rodziny" w przeciwieństwie do opozycji, która - jego zdaniem - "najczęściej spotyka się z dziennikarzami".
Szef rządu poinformował, że w sobotę po konwencji PiS odwiedzi Strzelin, a w niedzielę Węgrów. - Dążymy do tego, żeby (...) poczuć jakie są lokalne problemy - oświadczył.
PiS zainaugurował kampanię wyborczą do Parlamentu Europejskiego konwencją w Jasionce pod Rzeszowem, która odbyła się na początku marca. W jej trakcie zaprezentowano Europejską Deklarację Programową, pod którą podpisali się wszyscy liderzy list partii w poszczególnych okręgach.
Kandydaci PiS do Parlamentu Europejskiego
W lutym Komitet Polityczny PiS podjął decyzje dotyczące "jedynek" i "dwójek" na listach w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Wśród "jedynek" są m.in.: szef MSWiA Joachim Brudziński, wicepremier Beata Szydło, Jacek Saryusz-Wolski, Ryszard Czarnecki, wicemarszałek Senatu Adam Bielan, Witold Waszczykowski, Elżbieta Kruk, Karol Karski, Tomasz Poręba, Zdzisław Krasnodębski, minister edukacji Anna Zalewska i Anna Fotyga.
Pod koniec lutego prezes Kaczyński i premier Morawiecki na konwencji partii zapowiedzieli nowe propozycje programowe - tzw. "nową piątkę PiS". Wśród nich znalazły się: wprowadzenie 500 plus od pierwszego dziecka, brak podatku PIT dla pracowników do 26. roku życia, obniżenie PIT do 17 proc. i podwyższenie kosztów uzyskania przychodu, a także "trzynastka" dla emerytów, przywrócenie zredukowanych połączeń autobusowych przede wszystkim w małych miastach i na wsiach.
Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się w Polsce 26 maja. Polacy będą wybierać 52 europosłów.
koz
REKLAMA