Konwencja we Wrocławiu. Prezes PiS: nie dzielimy Polaków na lepszych i gorszych
- Dobra droga do sprawiedliwej Polski to droga do Polaków, do poprawy ich losu, do europeizacji – mówił na konwencji regionalnej PiS we Wrocławiu prezes PiS Jarosław Kaczyński. We Wrocławiu odbywa się trzecia tegoroczna konwencja regionalna konwencja wyborcza Prawa i Sprawiedliwości przed wyborami do europarlamentu.
2019-03-23, 11:27
Posłuchaj
Wystąpienie prezesa Jarosława Kaczyńskiego (PiS) na konwencji we Wrocławiu (Polskie Radio 24)
Dodaj do playlisty
Idziemy dobrą drogą, a celem jest sprawiedliwa Polska - powiedział Jarosław Kaczyński podczas regionalnej konwencji Prawa i Sprawiedliwości we Wrocławiu. Prezes Prawa i Sprawiedliwości wymieniał dotychczasowe osiągnięcia rządów PiS - w tym między innymi o obniżeniu wieku emerytalnego, korzyściach wynikających z programu 500 Plus czy programu darmowych leków dla seniorów. Jarosław Kaczyński przypomniał o kolejnych propozycjach programowych PiS, tak zwanej "nowej piątce", która ma stanowić fundament dla kontynuowania "dobrej drogi".
- Ta dobra droga do sprawiedliwej Polski to droga dla Polaków, to droga poprawy ich losu, droga prawdziwej, dobrze rozumianej europeizacji Polski - mówił prezes PiS. Przekonywał, że jeśli ta droga nie będzie kontynuowana, dotychczasowe dokonania rządów Prawa i Sprawiedliwości zostaną zniszczone.
- Nasi przeciwnicy z całą pewnością, nawet gdyby chcieli, nie potrafią tej drogi kontynuować. Ale nie chcą, mówią, że nie chcą, mówią, że mają zamiar to wszystko zmienić, zniszczyć naszą politykę społeczną, zniszczyć także - bo to też mówią - polską demokrację - mówił Jarosław Kaczyński. Zaapelował do członków PiS, by nadal pracowali na rzecz Polaków.
- Nie dajmy się niczym uśpić. Dziś mamy kolejny dobry sondaż, ale to nie sondaże zwyciężają w wyborach. To my możemy zwyciężyć, jeśli będziemy bardzo ciężko pracować - podkreślił prezes PiS.
REKLAMA
Regionalna konwencja PiS we Wrocławiu, przed wyborami do Parlamentu Europejskiego, była trzecią z cyklu. Poprzednie odbyły się w Rzeszowie i Katowicach. Łącznie ma być ich 13 - w każdym z okręgów wyborczych. Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 26 maja.
ZOBACZ WIDEO:
ZAPRASZAMY DO LEKTURY RELACJI.
11:24
REKLAMA
11:23
11:22
11:21
Nasi przeciwnicy, nawet gdyby chcieli, nie potrafią kontynuować drogi, którą idziemy. Nie potrafią i nie chcą – powiedział prezes PiS.
11:17
REKLAMA
11:12
11:02
Jak poinformował szef kancelarii premiera Michał Dworczyk, spotkanie z wyborcami w stolicy Dolnego Śląska będzie miało odmienny charakter i zaplanowano tylko jedno przemówienie.
11:01
Premier Mateusz Morawiecki powiedział wcześniej w Radiu Wrocław że dzisiejsza konwencja PiS we Wrocławiu, będzie "mobilizacyjna". Wchodzimy powoli w okres, kiedy kampania nabiera tempa - zaznaczył szef rządu w Radiu Wrocław. Mateusz Morawiecki mówił, że kampania jest w dużym stopniu taka jak polityka społeczna i rodzinna rządu. "To znaczy chcemy dotrzeć do każdego polskiego domu i każdej polskiej rodziny - mówił.
Premier podkreślił znaczenie spotkań z Polakami we wszystkich zakątkach kraju. - Przede wszystkim dążymy do tego, żeby spotkać się z jak największą liczbą mieszkańców, porozmawiać z nimi, poczuć jakie są problemy lokalne - zaznaczył.
REKLAMA
11:00
Jak mówił wcześniej poseł PiS Marcin Horała, celem konwencji jest prezentacja kandydatów, omówienie programu oraz mobilizacja wyborców w regionach. - Trzeba komunikować czego dokładnie dotyczą te wybory oraz jakie decyzje będziemy podejmować - zapowiada polityk Prawa i Sprawiedliwości.
***
REKLAMA
PiS zainaugurował kampanię wyborczą do Parlamentu Europejskiego konwencją w Jasionce pod Rzeszowem, która odbyła się na początku marca. W jej trakcie zaprezentowano Europejską Deklarację Programową, pod którą podpisali się wszyscy liderzy list partii w poszczególnych okręgach.
W lutym Komitet Polityczny PiS podjął decyzje dotyczące "jedynek" i "dwójek" na listach w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Wśród "jedynek" są m.in.: szef MSWiA Joachim Brudziński, wicepremier Beata Szydło, Jacek Saryusz-Wolski, Ryszard Czarnecki, wicemarszałek Senatu Adam Bielan, Witold Waszczykowski, Elżbieta Kruk, Karol Karski, Tomasz Poręba, Zdzisław Krasnodębski, minister edukacji Anna Zalewska i Anna Fotyga.
Pod koniec lutego prezes Kaczyński i premier Morawiecki na konwencji partii zapowiedzieli nowe propozycje programowe - tzw. "nową piątkę PiS". Wśród nich znalazły się: wprowadzenie 500 plus od pierwszego dziecka, brak podatku PIT dla pracowników do 26. roku życia, obniżenie PIT do 17 proc. i podwyższenie kosztów uzyskania przychodu, a także "trzynastka" dla emerytów, przywrócenie zredukowanych połączeń autobusowych przede wszystkim w małych miastach i na wsiach.
Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się w Polsce 26 maja. Polacy będą wybierać 52 europosłów.
REKLAMA
PAP/IAR/in/
REKLAMA