X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Nowe propozycje dla niepełnosprawnych, "nie" dla Europy ideologicznej. Konwencja PiS w Krakowie

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2019 11:00
W Krakowie zakończyła się konwencja regionalna Prawa i Sprawiedliwości z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego, prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego oraz wicepremier Beaty Szydło.
Audio
  • Przemówienie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego na konwencji w Krakowie (PR24)
  • Przemówienie premiera Mateusza Morawieckiego na konwencji PiS w Krakowie (PR24)
  • Wystąpienie wicepremier Beaty Szydło na konwencji PiS w Krakowie (PR24)
  • Przemówienie wicepremiera Jarosława Gowina na konwencji PiS w Krakowie (PR24)
  • Wystąpienie ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro na konwencji PiS w Krakowie (PR24)
Premier Mateusz Morawiecki przemawia podczas konwencji regionalnej PiS w Krakowie
Premier Mateusz Morawiecki przemawia podczas konwencji regionalnej PiS w KrakowieFoto: PAP/Łukasz Gągulski
  • Prezes PiS Jarosław Kaczyński mówił podczas swojego wystąpienia w Krakowie między innymi o seksualizacji dzieci. - Nie chcemy Europy ideologicznej, która np. narzuca nam sposoby wychowania dzieci. Od tego są rodzice. Nie chcemy seksualizacji dzieci od przedszkola - podkreślił polityk.
  • Premier Mateusz Morawiecki przedstawił nowe propozycje PiS dla osób niepełnosprawnych. - Chcemy w najbliższych kilku miesiącach przekazać osobom niepełnosprawnym powyżej 18. roku życia, całkowicie niezdolnym do samodzielności, comiesięczny, stały dodatek w wysokości prawdopodobnie 500 zł - zapowiedział.
  • Beata Szydło, wicepremier i "jedynka" listy PiS w okręgu małopolsko-świętokrzyskim mówiła natomiast, że "partia rządząca chce Unii Europejskiej, która będzie unią równych szans". - Chcemy, aby była unią gwarantującą bezpieczeństwo - powiedziała.
  • Jarosław Gowin, wicepremier i szef Porozumienia, odniósł się do sobotniego wystąpienia Donalda Tuska, przewodniczącego Rady Europejskiej. - Jak ktoś wobec całego świata zobowiązuje się, że będzie neutralny, a potem idzie na czele marszu opozycji, to nie jest to Europa. To jest obciach - powiedział.
  • Zbigniew Ziobro mówił na konwencji wyborczej Prawa i Sprawiedliwości w Krakowie, że zmiany w prawie zaostrzające kary za najcięższe przestępstwa, w tym za pedofilię, to spełnienie obietnic wyborczych Prawa i Sprawiedliwości oraz realizacja oczekiwań obywateli. Prezes Solidarnej Polski dodał, że cechą przyjętej przez Sejm nowelizacji Kodeksu karnego jest skuteczność.

MATERIAŁ WIDEO Z KONWENCJI REGIONALNEJ PIS W KRAKOWIE:

RELACJA: 

12.54

12.49

- Jesteśmy przed wyborami, które są etapem bitwy o Polskę i rozwój - stwierdził Zbigniew Ziobro. 

12.40

Głos zabiera Zbigniew Ziobro, minister sprawieldiwości.

12.39

12.37

12.34

Jarosław Gowin: nie wstydzimy się tego, że jesteśmy Polakami i Europejczykami

12.28

Teraz przemawia Jarosław Gowin, wicepremier i lider Porozumienia. 

12.23

12.20

12.17

- Naszą ciężką pracą, determinacją udowodniliśmy, że potrafimy pokonać wszelkie trudności - mówiła wicepremier.

12.15

Beata Szydło w Krakowie: obiecaliśmy, że gdy będziemy rządzić przywrócimy poprzedni wiek emerytalny i dotrzymaliśmy słowa.

12.14

12.10

Swoje przemówienie zaczęła Beta Szydło, wicepremier i "jedynka" w okręgu małopolsko-świętokrzyskim.

12.08

12.07

12.05

Mateusz Morawiecki przedstawił nowe propozycje PiS dla osób niepełnosprawnych. - Chcemy przeznaczyć stały, miesięczny dodatek w wysokości 500 zł - zapowiedział.

12.00

11.59

Nasi oponenci chcą jechać do Europy żeby milczeć, my chcemy jechać i mówić głośno o naszych sprawach - powiedział premier.

11.57

11.55

11.53

Mateusz Morawiecki powiedział w czasie konwencji PiS w Krakowie, że "w polityce wiarygodność jest kluczowa i my tę wiarygodność reprezentujemy".

11.52

11.49

Premier: mamy szansę, by Polska marzeń i codzienności się spotkały. 

11.48

Głos zabiera Mateusz Morawiecki. 

11.47

11.45

11.43

Jarosław Kaczyński zapowiedział rozszerzenie "piątki PiS", które ma dotyczyć pomocy dla osób niepełnosprawnych. O wspomnianej propozycji ma powiedzieć w swoim wystąpieniu Mateusz Morawiecki. 

11.39

Prezes PiS dodał, że jego partia chce "Europy wartości, na których została utworzona".

11.37

11.36

- Chcemy Europy równości, w tym równych dopłat dla polskich rolników, równej jakości towarów dla polskich konsumentów - powiedział Jarosław Kaczyński. 

11.35

11.34

Prezes PiS: chcemy Europy, w której Polska nie będzie wykonywała niczyich poleceń, będzie mogła realizować własne interesy we współpracy z innymi.

11.30

Swoje przemówienie rozpoczął Jarosław Kaczyński.

11.27

11.24

11.17

10.50

W połowie kwietnia rzeczniczka partii Beata Mazurek zapowiadała, że w ostatni weekend przed wyborami do Parlamentu Europejskiego, PiS zorganizuje konwencję podsumowującą "to, co proponowaliśmy, co zrobiliśmy, jakie mamy plany na przyszłość". Po zakończeniu wydarzenia, Mateusz Morawiecki ma odwiedzić "PiSbusem" Wodzisław oraz Kielce.

PiS zainaugurował konwencje regionalne, które są elementem kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego, na początku marca w Jasionce pod Rzeszowie. Wówczas zaprezentowano Europejską Deklarację Programową, pod którą podpisali się wszyscy liderzy list partii w poszczególnych okręgach.

Deklaracja zawiera 12 punktów: działania na rzecz powrotu UE do wartości, zabieganie o interesy polskich rolników, obronę prawa rodziców do wychowania dzieci, obronę równego traktowania polskich firm, wynegocjowanie korzystnego dla Polski unijnego budżetu. Znalazły się w niej też punkty dotyczące bezpiecznych granic Europy, niezależności energetycznej Europy, tej samej jakości produktów w całej Europie czy Europy równych szans.

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się w Polsce 26 maja. Polacy będą wybierać 52 europosłów.

kad

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Deklaracja Krakowska", a polityczna "mądrość etapu". Komentarze publicystów

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2019 19:41
Linia ideowa Platformy odbiegła od "Deklaracji Krakowskiej" już w 2011 roku - mówił w "Temacie dnia" Polskiego Radia 24 Jakub Pacan z "Tygodnika Solidarność". - W polityce istnieje "mądrość etapu" - przekonywał Dominik Mazur z Fundacji Republikańskiej. 
rozwiń zwiń