X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Szef MSWiA: dzięki zaangażowaniu służb sytuacja w Krakowie normalizuje się

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2019 11:01
- Fala kulminacyjna w Krakowie na Wiśle za nami. Dzięki zaangażowaniu służb - straży pożarnej, policji, sytuacja w Krakowie normalizuje się - poinformował w piątek podczas sztabu kryzysowego w Krakowie minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński. 
Szef MSWiA Joachim Brudziński
Szef MSWiA Joachim BrudzińskiFoto: PAP/Łukasz Gągulski

W Krakowie odbywa się posiedzenie sztabu kryzysowego w związku z sytuacją pogodową w Małopolsce i w sąsiednich województwach. Uczestniczą w nim: premier Mateusz Morawiecki, wicepremier Beata Szydło, szef MSWiA Joachim Brudziński, minister infrastruktury Andrzej Adamczyk oraz wojewodowie. 

- W sposób szczególny chciałbym podziękować małopolskiej, krakowskiej policji, szczególnie tym funkcjonariuszom, którzy w nocy pracowali na Wiśle - bezpośrednio na rzece. Dzięki spektakularnej akcji krakowskich policjantów te wczorajsze kursujące samopas tramwaje wodne, które stanowiły duże zagrożenie, szczególnie dla budowli pirotechnicznych, zostały opanowane. Tak samo, jeżeli chodzi o inne duże przedmioty - pnie drzew pływające po Wiśle - podkreślił Brudziński. 

Premier 1200 pap.jpg
Premier: działania ws. sytuacji powodziowej wypadają nieźle

Szef MSWiA zaznaczył, że jak zawsze na wysokości zadania stanęła również straż pożarna - w różnych regionach, nie tylko w Krakowie, nie tylko w Małopolsce. 

- Szczególnie po tej dzisiejszej nocy, jak zawsze, funkcjonariusze, ochotnicy straży pożarnych, we współpracy z wojskiem - stanęli na wysokości zadania - dodał. 

Szef MSWiA: państwo nie odwróci się tyłem do poszkodowanych

Podczas kolejnego posiedzenia sztabu kryzysowego w związku z sytuacją pogodową i zagrożeniem powodziowym, minister Brudziński zaapelował do obecnych na spotkaniu wojewodów, by po przejściu fali kulminacyjnej, dokonali w swoich regionach kontroli wałów przeciwpowodziowych, tak aby możliwa była ich modernizacja na najbardziej newralgicznych odcinkach. 


Podkreślił, że osoby poszkodowane w wyniku podtopień "mogą liczyć, że państwo będzie odwrócone do nich przodem, a nie tyłem". 

Brudziński zapewnił też, że "natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia i oszacowaniu szkód" rozpocznie się wypłacanie środków MSWiA przeznaczonych na pomoc w takich sytuacjach.

koz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak