X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Elżbieta Witek do nowego szefa SOP: rozpoczynamy swoją misję wspólnie

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2019 13:00
- Rozpoczynamy swoją misję wspólnie - ja w MSWiA, pan Komendant w Służbie Ochrony Państwa - powiedziała podczas uroczystości wprowadzenia nowego komendanta SOP majora Pawła Olszewskiego szefowa resortu Elżbieta Witek.
Audio
  • Jarosław Zieliński podkreśla zalety nowego szefa SOP (IAR)
Elżbieta Witek uczestniczy w uroczystości wprowadzenia nowego Komendanta SOP majora Pawła Olszewskiego
Elżbieta Witek uczestniczy w uroczystości wprowadzenia nowego Komendanta SOP majora Pawła OlszewskiegoFoto: MSWiA/Twitter

Szefowa MSWiA pogratulowała komendantowi objęcia "zaszczytnej, choć bardzo trudnej i odpowiedzialnej misji". - Życzę jemu oraz wszystkim funkcjonariuszom, aby każdego dnia towarzyszyła Wam myśl, że pełnicie służbę pełną etosu - powiedziała Elżbieta Witek, cytowana na Twitterze MSWiA.

"Rozpoczynamy swoją misję wspólnie – ja w #MSWiA, pan Komendant w SOP. Mam nadzieję, że dzięki współpracy uda nam się osiągnąć sukces, którym będzie profesjonalna i pełna poczucia misji Służba Ochrony Państwa" - napisano na Twitterze MSWiA.

O nowym szefie SOP mówił również Jarosław Zieliński, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji. Przypomniał, że poprzednik Olszewskiego, gen. Tomasz Miłkowski trzy miesiące temu odszedł ze stanowiska na własną prośbę.

- Przez trzy miesiące - tyle dopuszczają przepisy - pełnił obowiązki (szefa SOP) zastępca, pan komendant Krzysztof Król, który pozostaje na stanowisku zastępcy komendanta Służby Ochrony Państwa. Wymóg prawa i okoliczności spowodowały, że trzeba było powołać nowego komendanta tej służby - wyjaśnił wiceszef MSWiA.

pap_sop1200.jpg
Paweł Olszewski nowym komendantem Służby Ochrony Państwa

Podkreślał przy tym doświadczenie i kompetencje mjr. Olszewskiego. - To jest funkcjonariusz, który służy w SOP, wcześniej w Biurze Ochrony Rządu tyle lat, ile ma ta służba (1 lutego 2018 r. SOP zastąpiła BOR). Ma więc duże, dobre, wystarczające doświadczenie, także umiejętności i wykształcenie - powiedział Jarosław Zieliński.

Zwrócił uwagę, że mjr Olszewski był uczestnikiem misji zagranicznych w Iraku i Afganistanie, za co został odznaczony przez prezydenta RP Gwiazdą Afganistanu i Gwiazdą Iraku (to pamiątkowe odznaczenia przyznawane żołnierzom Sił Zbrojnych oraz osobom cywilnym, uczestnikom polskich kontyngentów wojskowych w tych krajach). - Ma tytuł weterana działań poza granicami kraju, jest naprawdę dobrze oceniany i został dobrze przyjęty przez funkcjonariuszy, co jest bardzo cenne - dodał.

Zauważył przy tym, że na swych stanowiskach pozostali dotychczasowi zastępcy komendanta SOP (pułkownicy: Krzysztof Król, Robert Nowakowski i Paweł Tymiński). - Sytuacja w Służbie Ochrony Państwa - w mojej ocenie - jest dobra i stabilna" - zapewnił wiceminister spraw wewnętrznych i administracji.
Pytany czy stopień, który osiągnął mjr Olszewski, to nie za niska szarża na stanowisko, które objął, Zieliński odparł, że w tej sprawie został spełniony wymóg ustawowy. "Ustawa formułuje jasny wymóg, że powołuje się go spośród oficerów. Pan Paweł Olszewski jest oficerem, jest majorem Służby Ochrony Państwa - powiedział wiceszef MSWiA.

We wtorek biuro prasowe resortu poinformowało, że premier Mateusz Morawiecki, na wniosek złożony jeszcze przez ministra Joachima Brudzińskiego i w uzgodnieniu z Prezydentem RP, powołał majora SOP Pawła Olszewskiego na stanowisko komendanta Służby Ochrony Państwa.

Jak przypomniało ministerstwo, major Paweł Olszewski pełnił służbę w Biurze Ochrony Rządu od początku istnienia tej formacji, natomiast od lutego 2018 r. jest funkcjonariuszem Służby Ochrony Państwa.

"Posiada wieloletnie doświadczenie w pionie działań ochronnych oraz w oddziale szkolenia. Brał udział w misjach w Iraku i w Afganistanie" - podał Departament Komunikacji Społecznej resortu.

W lutym ze stanowiska komendanta SOP zrezygnował gen. bryg. Tomasz Miłkowski, który został powołany w kwietniu 2017 roku na stanowisko szefa Biura Ochrony Rządu, a po zastąpieniu BOR przez Służbę Ochrony Państwa kontynuował pracę jako szef SOP. Po rezygnacji Miłkowskiego szef resortu spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński powierzył pełnienie obowiązków komendanta SOP płk. Krzysztofowi Królowi.

mr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Paweł Olszewski nowym komendantem Służby Ochrony Państwa

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2019 06:53
Premier Mateusz Morawiecki, na wniosek złożony jeszcze przez ministra Joachima Brudzińskiego i w uzgodnieniu z prezydentem RP, powołał majora SOP Pawła Olszewskiego na stanowisko komendanta Służby Ochrony Państwa - poinformował wydział prasowy MSWiA.
rozwiń zwiń