Gole w meczu Barcelona - Osasuna. Zobacz wideo

Barcelona w sobotę mierzyła się z Osasuną w meczu 16. kolejki La Liga. Hansi Flick nie postawił tym razem na Roberta Lewandowskiego. Show zrobił za to Raphinha. Brazylijczyk skompletował dublet. Tak padały gole na Camp Nou. 

2025-12-13, 20:31

Gole w meczu Barcelona - Osasuna. Zobacz wideo
Gol Raphinhi w meczu Barcelona - Osasuna. Foto: screen/Canal Plus Sport

La Liga. Gole w meczu Barcelona - Osasuna

Barcelona znalazła drogę do bramki rywali już w 1. połowie po trafieniu Ferrana Torresa. Miejscowi kibice w 25. minucie ucieszyli się po jego strzale głową, jednak szybko okazało się, że przy wznowieniu gry po rzucie rożnym był spalony.

Potem aż do 70. minuty podopieczni Hansiego Flicka bili głową w mur, w końcu po 22. strzałach na bramkę golkiper Osasuny skapitulował po strzale RaphinhiBrazylijczyk otrzymał piłkę od Pedriego w okolicach 23-25 metra, dotarł na linię pola karnego i przymierzył idealnie przy słupku. 1:0. 

Dwa gole Raphinhi:

W 86.minucie Raphinhia zdobył gola numer dwa. W skompletowaniu dubletu pomógł mu Kunde, który dośrodkowywał, a piłka trafiła pod nogi reprezentanta Brazylii po rykoszecie. Wszystko działo się metr przed pustą bramką, a wykończenie było tylko formalnością. Barcelona wygrała 2:0 i umocniła się na pozycji lidera La Liga. "Raphinha - wielki lider” - napisała tuż po końcowym gwizdku gazeta"Marca”

Barcelona umocniła się na pozycji lidera

Kilka godzin przed meczem Barcelona poinformowała o kłopotach zdrowotnych Wojciecha Szczęsnego. Kataloński klub wydał komunikat w sprawie polskiego bramkarza. Wyjaśniono, dlaczego były reprezentant Polski nie znalazł się w kadrze meczowej.

"Bramkarz pierwszego zespołu Wojciech Szczęsny nie zagra w dzisiejszym meczu z Osasuną z powodu zapalenia żołądka i jelit" - poinformowano w oświadczeniu. Szczęsny wystąpił w tym sezonie w dziewięciu meczach we wszystkich rozgrywkach.

Mistrzowie Hiszpanii świetnie radzą sobie w La Liga. Podopieczni Hansiego Flicka są liderami rozgrywek, mają na koncie 43 punktów i o siedem wyprzedzają Real Madryt. 

Gracze z Pampeluny, broniący się przed spadkiem, pozostali z dwoma punktami wywalczonymi w tym sezonie na stadionach rywali.

Czytaj także:

Źródło: PolskieRadio24.pl/ah

Polecane

Wróć do strony głównej