X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Zmiany w finansowaniu służby zdrowia. Skuteczni lekarze dostaną więcej pieniędzy

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2019 12:24
Wiceminister zdrowia Maciej Miłkowski zapowiedział, że od stycznia zmieni się finansowanie podstawowej opieki zdrowotnej. Podczas "Szczytu zdrowie 2019" w Warszawie wskazał, że stawka kapitacyjna, czyli taka, którą lekarz rodzinny otrzymuje na pacjenta, powinna być uzależniona od jakości i efektów leczenia. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: DarkoStojanovic/Pixabay

Wiceminister Miłkowski wyjaśnił, że do końca roku obowiązują umowy zawarte przez NFZ na podstawową opiekę zdrowotną. Trwają prace nad stawką kapitacyjną w przyszłym okresie rozliczeniowym i musi być ona uzależniona od efektów leczenia. - Jeśli są ośrodki, które potrafią lepiej leczyć, to mają większe pieniądze i na tym zarabiają - powiedział wiceminister. Pierwsze zmiany powinny być widoczne od 1 stycznia przyszłego roku. 

Według statystyk co roku w Podstawowej Opiece Zdrowotnej wykonywanych jest prawie 170 mln porad i usług. Oznacza to, że średnio każdy korzysta z tej opieki 4,5 razy w roku. 

fc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nowelizacja ustawy o prawach pacjenta. Szpitalne łóżko za darmo dla rodziców opiekujących się chorym dzieckiem

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2019 19:51
Rodzice przebywający w szpitalu z chorym dzieckiem lub z osobą z niepełnosprawnością nie będą musieli płacić za zajmowane łóżko ani za otrzymane posiłki. Sejm przyjął w czwartek nowelizację ustawy o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta. Za nowelizacją głosowało 408 posłów, 14 wstrzymało się od głosu, nikt nie głosował przeciw ustawie.
rozwiń zwiń