Kraków: sprawy edukacji seksualnej tematem Marszu dla Życia i Rodziny
Ok. 1,7 tys. osób – dorosłych i dzieci – przeszło w niedzielę ulicami Krakowa w siódmym Marszu dla Życia i Rodziny. W tym roku uczestnicy chcieli zwrócić szczególną uwagę na sprawy związane z edukacją seksualną dzieci, pochód odbywał się pod hasłem "Brońmy rodziny!".
2019-06-16, 13:00
Siódmy w Krakowie Marsz dla Życia i Rodziny wyruszył z pl. Matejki, następnie przeszedł ul. Floriańską na Rynek Główny, stamtąd Grodzką, Franciszkańską, Straszewskiego i Piłsudskiego dotarł na al. 3 Maja, w pobliżu której – w parku Jordana – po zakończeniu pochodu zaplanowano piknik rodzinny.
Powiązany Artykuł
![Zjazd Dużych Rodzin 1200.jpg](http://static.prsa.pl/images/e26e7a7f-634d-46b6-b8e0-9b548507940b.jpg)
VII Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin w Lubartowie. Premier: odbudowujemy wartość rodziny w społeczeństwie
Nastolatki na czele marszu
Czoło marszu stanowiła grupa nastolatek, trzymająca baner z kolorowym napisem: "Marsz dla Życia i Rodziny". Za nimi maszerowała orkiestra Częstochowa Pipes and Drums, grająca na dudach szkocką muzykę. Dalej w pochodzie szły rodziny z dziećmi w tym z małymi – w wózkach. W pochodzie dało się zauważyć także m.in. siostry zakonne.
Uczestnicy Marszu mieli ze sobą biało-czerwone flagi i transparenty z napisami: "Małżeństwo tylko między mężczyzną i kobietą", "Prawo do narodzin dla każdego dziecka", "Stop homo propagandzie". Uczestnicy skandowali też m.in. "Stop aborcji, stop gender", "Tylko rodzina naród utrzyma".
Pani Małgorzata każdego roku, wraz z przyjaciółmi, bierze udział w marszu. - Jestem tu, by powiedzieć, że chcemy normalnej rodziny – powiedziała. Obwiniła też rząd Platformy Obywatelskiej o to, że pozwolił by "mniejszości brały górę nad większością wierzących katolików". - Hasła tych mniejszości są nie do przyjęcia – mówiła pani Małgorzata. Podkreśliła także, że sprzeciwia się edukacji seksualnej dla najmłodszych. - Dzieci są aseksualne i nie powinno się im niszczyć psychiki i duszy od najmłodszych lat - wyjaśniła. W jej ocenie środowisko LGBT tworzą ludzie "chorzy, wymagający leczenia".
Powiązany Artykuł
![trzaskowski 1200.jpg](http://static.prsa.pl/images/1057783d-39c5-4bb8-af10-bbd75c70a187.jpg)
[NASZ WYWIAD] Dr Tymoteusz Zych: deklaracja LGBT+ nie zwalcza dyskryminacji, ona dyskryminację sankcjonuje
"Stop ideologii gender"
- Powiedzmy "stop" ideologii gender, seksedukatorom, którzy agresywnie wchodzą do szkół, żeby uczyć albo raczej antywychowywać. Powiedzmy "nie" dla seksedukatorów, a "tak" dla normalnej rodziny – przekonywał krakowski obrońca życia dr Bawer Aondo Akaa.
Według źródeł PAP, marsz na początku liczył 1,2 tys. uczestników, a na końcu – przy al. 3 Maja – ok. 1,7 tys. Jak poinformowała policja, wydarzenie przebiegło bez incydentów.
Pierwszy Marsz dla Życia i Rodziny odbył się w 2006 r. w Warszawie. W ciągu 13 lat marsze organizowane były w 150 miasta i miejscowościach. Koordynatorem wydarzenia jest fundacja Centrum Życia i Rodziny. Marsze niosą przesłanie dotyczące aktualnych spraw związanych z ochroną ludzkiego życia i praw rodziny. Tegoroczne marsze, które przeszły już w ok. 130 miastach, były poświęcone problemowi edukacji seksualnej. W Krakowie w tym roku marsz odbył się po raz siódmy. Według Konferencji Episkopatu Polski, w tegorocznych pochodach w całym kraju wzięło udział ponad 200 tys. osób.
mbl
REKLAMA
REKLAMA