X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Prof. Włodzimierz Bernacki: najważniejsze są kwestie bezpieczeństwa

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2019 13:35
- Najważniejsze osiągnięcia wizyty prezydenta Andrzeja Dudy to kwestie dotyczące bezpieczeństwa, zarówno militarnego, politycznego jak i energetycznego – mówił w Polskim Radiu 24 prof. Włodzimierz Bernacki, poseł Prawa i Sprawiedliwości.
Audio
Prezydent RP Andrzej Duda i minister energii USA Rick Perry podczas spotkania w gazoporcie Sabine Pass, należącym do firmy Cheniere, Houston, USA, 14.06.2019.
Prezydent RP Andrzej Duda i minister energii USA Rick Perry podczas spotkania w gazoporcie Sabine Pass, należącym do firmy Cheniere, Houston, USA, 14.06.2019.Foto: PAP/Leszek Szymański

Prezydenci Polski i Stanów Zjednoczonych podpisali porozumienie, na mocy którego - oprócz przybycia dodatkowych żołnierzy z USA - w Polsce mają powstać centra szkoleniowe, logistyczne oraz amerykańskie dowództwo na poziomie dywizyjnym. To wszystko w ramach ciągłej i rotacyjnej obecności militarnej USA w naszym kraju.

- Kontrakty, które zostały zapoczątkowane wizytą prezydenta dają nadzieję na przyszłość, że nasza armia będzie posiadała sprzęt i uzbrojenie gwarantujące poczucie bezpieczeństwa – mówił gość audycji, który podkreślał także znaczenie bezpieczeństwa w wymiarze politycznym. - Mamy bardzo silnego partnera za Atlantykiem, przypomnę że wiele konfliktów zostało usuniętych z przestrzeni międzynarodowej właśnie dzięki USA – zaznaczył prof. Włodzimierz Bernacki.

Gość przypominał także o bezpieczeństwie energetycznym, związanym m.in. z dostawami skroplonego gazu. - Obecność ministra Piotra Naimskiego w składzie polskiej delegacji nie była przypadkowa. Także istotne jest rozpoczęcie prac nad energetyką atomową, powstanie elektrowni jądrowej w Polsce to perspektywa kilku bądź kilkunastu lat. Są to ważne kwestie, dotyczące wyboru partnera, toczy się spór o pozyskanie technologii z Rosji, Francji lub właśnie z USA – dodał poseł.

Podczas wizyty w Sabine Pass, gazoporcie firmy Cheniere zlokalizowanym u ujścia rzeki Sabine do Zatoki Meksykańskiej na granicy Teksasu ze stanem Luizjana, prezydent Duda spotkał się z sekretarzem energii USA Rickiem Perry'm. - Potrzebujemy dywersyfikacji źródeł dostaw gazu; bezpieczeństwo energetyczne jest potrzebne nie tylko w Polsce, ale w całym obszarze pomiędzy Bałtykiem, Adriatykiem i Morzem Czarnym - mówił w piątek w Sabine Pass prezydent Andrzej Duda. Amerykański sekretarz energii Rick Perry podkreślał także wagę dywersyfikacji tras dostaw

Więcej w zapisie audycji.

Rozmawiała Magdalena Złotnicka.

PR24/ka

____________________ 

Data emisji: 17.09.2019

Godzina emisji: 10:33

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mariusz Cielma: na obecności wojska USA skorzysta cały system militarny Polski

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2019 10:55
- Obecność kilku tysięcy żołnierzy amerykańskich w Polsce wymagała rozwiązań systemowych. Oprócz obecności rotacyjnej jednostek w naszym kraju dodatkowo Polska jest traktowana jako baza dla obecności USA w regionie – mówił w Polskim Radiu 24 Mariusz Cielma z miesięcznika Nowa Technika Wojskowa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wizyta Andrzeja Dudy w USA. Komentarze publicystów

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2019 09:15
- Donald Trump wysłał Polsce kolejny sygnał, że traktuje nas poważnie - powiedział Mateusz Kosiński z "Tygodnika Solidarność". Gośćmi audycji byli ponadto Jerzy Mosoń z "Polish Market" oraz Grzegorz Łaguna, dziennikarz Superstacji i WP.
rozwiń zwiń