X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Senacka komisja kultury przyjęła sprawozdanie z działalności KRRiT w 2018 roku

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2019 08:30
Przewodniczący Krajowej Rady Witold Kołodziejski mówił, że sprawozdanie dotyczy m.in., różnych zadań realizowanych przez KRRiT. Wśród nich wymienił postępowania koncesyjne czy sprawowania z kontroli nad działalnością nadawców.
Audio
  • Krzysztof Czabański uważa, że projekt ustawy w sprawie finansowania mediów publicznych powinien przygotować rząd (IAR)
Posiedzenie senackiej Komisji Kultury i Środków Przekazu
Posiedzenie senackiej Komisji Kultury i Środków PrzekazuFoto: PAP/Wojciech Olkuśnik

Ze sprawozdania Krajowej Rady wynika, że w 2018 roku wydała 304 koncesje i 28 decyzji o nałożeniu kar finansowych na nadawców w łącznej wysokości 243,3 tys. złotych. Witold Kołodziejski poinformował też, że wpłaty abonamentowe we wspomnianym okresie wyniosły 741,5 mln złotych.

Do tej kwoty należy doliczyć część rekompensaty na media publiczne, która w 2018 roku wyniosła 673 mln złotych, co dało łączną kwotę w wysokości ok. 1,4 mld złotych.

pap_czabanski-1200.jpg
Krzysztof Czabański: chcemy prezentować twórczość wszystkich nominowanych

Ustawa o radiofonii i telewizji stanowi, że Krajowa Rada corocznie, do końca maja przedstawia Sejmowi, Senatowi, prezydentowi i premierowi sprawozdanie ze swojej działalności za rok poprzedzający.

Sejm i Senat przyjmuje lub odrzuca sprawozdanie. Gdyby zostało ono odrzucone przez izby jej kadencja wygasłaby po dwóch tygodniach, chyba, że nie potwierdziłby tego prezydent.

paw/

Zobacz więcej na temat: POLSKA media Senat KRRiT
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak