X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Bożena Borys-Szopa: świadczenie uzupełniające to kolejny etap wsparcia rodzin

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2019 12:11
- Jesteśmy winni wsparcie rodzinom, które przez całe lata opiekują się w samotności niepełnosprawnymi. Zgodnie z tym, co powiedział premier, człowieczeństwo widać po tym, jak traktujemy tych, którzy najbardziej potrzebują pomocy - mówiła w Polskim Radiu 24 minister rodziny, pracy i polityki społecznej Bożena Borys-Szopa.
Audio
  • 10.07.19 Bożena Borys-Szopa: przejście na emeryturę to jest prawo, nie obowiązek
Bożena Borys-Szopa
Bożena Borys-SzopaFoto: PR24/AK

Rząd we wtorek przyjął projekt ustawy o świadczeniu uzupełniającym dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji. Dodatek w wysokości 500 zł będzie przyznawany osobom, które ukończyły 18 lat i które mają orzeczenie o całkowitej niepełnosprawności, niezdolnych do samodzielnej egzystencji. Ich dochód nie może też przekraczać 1100 zł. Świadczenie ma zacząć obowiązywać od 1 października br.

Minister Bożena Borys-Szopa zwracała uwagę, że nowe świadczenie jest przeznaczone dla najbardziej potrzebujących. - Ustawa wprowadza świadczenie uzupełniające dla osób całkowicie niezdolnych do samodzielnej egzystencji. Są to osoby pełnoletnie, niemogące funkcjonować bez opieki najbliższych osób, rodziny. Mówimy o najbardziej potrzebujących, którzy nigdy nie będą mieli szansy, niezależnie od zabezpieczeń i wsparcia, podjąć normalnej aktywności. To kolejny etap pomocy skierowany dla tego środowiska - zaznaczyła minister.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Stanisław Szwed o 500+ dla niepełnosprawnych: wnioski od 1 października

Premier Mateusz Morawiecki podkreślił, że projekt o świadczeniu uzupełniającym to część pakietu Dostępność+, dotycząca likwidacji barier, pomocy w opiece tych osób i możliwości pozyskiwania dodatkowych środków na leki.

dworczyk_m_1200_pr24.jpg
Michał Dworczyk: chcemy budować państwo w modelu solidarnościowo-republikańskim

Bożena Borys-Szopa odniosła się także do dyskusji wokół wieku emerytalnego, obniżonego przez rząd do wcześniej obowiązującego progu, 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn. - Podwyższenie, wbrew wcześniejszym deklaracjom, wieku emerytalnego przez koalicję PO-PSL było zlekceważeniem głosu wielu milionów ludzi, którzy podpisali się pod wnioskiem o referendum w tej sprawie. Przywróciliśmy dotychczasowy wiek emerytalny, uznając to za możliwą normę, jednak w żadnym wypadku nie zmuszamy nikogo do przejścia na emeryturę w tym wieku. To jest prawo, nie obowiązek - podkreśliła minister rodziny, pracy i polityki społecznej.

Więcej w zapisie audycji.

Rozmawiała Anna Grabowska.

PR24/ka

____________________ 

Data emisji: 10.07.2019

Godzina emisji: 10.33

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Stanisław Szwed: dobrymi owocami wzrostu gospodarczego dzielimy się z całym społeczeństwem

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2019 11:51
- Wpłynęło już około miliona wniosków ws. programów Rodzina 500+ i Dobry start. Odzew społeczny jest niesamowity, cieszymy się z tego. Nie ma i nie było problemów z realizacją programów - mówił w Polskim Radiu 24 wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Rządy Pieniądza" Eksperci o 500+ dla niepełnosprawnych. Pytanie o próg dochodowy

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2019 11:07
Rząd na wtorkowym posiedzieniu przyjął projekt, wprowadzający 500+ dla niepełnosprawnych - 500-złotowe świadczenie dla osób, które są w pełni niesamodzielne. Przewiduje on m.in. próg dochodowy 1100 zł dla tego świadczenia, który jest równy najniższej rencie z tytułu niezdolności o pracę. O tych rozwiązaniach dyskutowali eksperci, goście "Rządów Pieniądza" w Polskim Radiu 24.
rozwiń zwiń