X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

MSWiA odpowiada "GW" ws. opodatkowania bezdzietnych: nie prowadzimy takich prac

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2019 12:32
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji zapewniło, "że nie są i nie będą prowadzone prace nad opodatkowaniem osób bezdzietnych". Komunikat MSWiA odnosi się do artykułu w piątkowej "Gazecie Wyborczej". 
Elżbieta Witek
Elżbieta WitekFoto: PAP/Andrzej Grygiel

Z publikacji prasowej wynika, że "wewnętrzny dokument MSWiA dotyczący rynku pracy i cudzoziemców" przewiduje wprowadzenie opodatkowania osób bezdzietnych. To - zdaniem autora artykułu Leszka Kostrzewskiego - miałoby rozwiązać "problem demograficzny", który w przyszłości spowoduje "brak pracowników w firmach z powodu obniżenia wieku emerytalnego" oraz brak pieniędzy w ZUS na składki.

rodzina dziecko spacer park 1200.jpg
Czy osoby bezdzietne powinny płacić wyższe podatki?

"GW": "bykowe" miałoby wspomóc rynek pracy i ZUS

W artykule tym czytamy, że "rząd liczy, że obawa przed zapłaceniem większej daniny spowoduje, iż Polacy będą chętniej decydować się na dzieci". "Dzięki temu będzie w przyszłości więcej pracowników (rdzennie polskich) i więcej składek" - ocenia Kostrzewski.

Odnosząc się do tego w komunikacie opublikowanym w piątek przez MSWiA, podkreślono, że szefowa tego resortu Elżbieta Witek "podjęła decyzję, że nie są i nie będą prowadzone żadne prace nad opodatkowaniem osób bezdzietnych". Przypomniano również, że temat ten poruszany był przez media "blisko trzy tygodnie temu" i już wtedy resort temu zaprzeczał.

>>> [CZYTAJ WIĘCEJ] MSWiA: nie będziemy prowadzić prac nad opodatkowaniem osób bezdzietnych

MSWiA: projekt dokumentu nie uzyskał akceptacji kierownictwa

"Pan Redaktor Leszek Kostrzewski, przygotowując artykuł do dzisiejszego (12.07.2019) wydania »Gazety Wyborczej«, nie zwrócił się do MSWiA z żadnymi pytaniami. Projekt dokumentu, na który powołuje się Pan Redaktor, został przygotowany przez wewnętrzny zespół roboczy. Nie uzyskał on jednak akceptacji kierownictwa resortu. Kwestia opodatkowania osób bezdzietnych nie znajduje się też w programie Prawa i Sprawiedliwości" - poinformowało ministerstwo.

MSWiA podkreśliło również, że "nie są i nie będą prowadzone żadne prace nad opodatkowaniem osób bezdzietnych".

mbl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wiceszef finansów: dochody z podatków i składek wzrosną w 2019 roku o 147 mld zł wobec 2015 roku

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2018 19:38
- Łączne szacowane dochody z PIT, CIT, VAT oraz składki na FUS wzrosną w 2019 roku aż o 147 mld zł w porównaniu do 2015 r. i będzie to wzrost znacznie wyższy niż dynamika PKB w tym samym okresie - poinformował wiceminister finansów Leszek Skiba. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Witold Modzelewski: podatek katastralny - kiedyś do tego wrócimy

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2019 11:20
- Temat wprowadzenia podatku katastralnego właściwie się skończył. To był fatalny falstart w dyskusji, która powinna być znacznie mądrzej przygotowana. Jeżeli ktoś chce wprowadzić takie rozwiązanie, to dyskusja może trwać nawet latami - mówił w rozmowie z Polskim Radiem 24 prof. Witold Modzelewski, ekonomista i ekspert od podatków. 
rozwiń zwiń