X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Prezydent: doprowadzimy poziom życia w Polsce do poziomu zachodnioeuropejskiego

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2019 17:56
- Będziemy się starali dalej realizować nasze prospołeczne i prorodzinne programy. Będziemy się starali podnosić płace, także w sferze budżetowej - mówił Andrzej Duda podczas spotkania z mieszkańcami Szczecinka. - Wierzę, że będziemy w stanie doprowadzić poziom życia w Polsce na średni poziom zachodnioeuropejski - podkreślił.
Audio
  • Prezydent podczas wizyty w Szczecinku zwrócił uwagę m.in. na sukcesy władz w polityce społecznej i prorodzinej (IAR)
Prezydent Andrzej Duda podczas spotkania z mieszkańcami na placu przy pomoście zamkowym w Szczecinku
Prezydent Andrzej Duda podczas spotkania z mieszkańcami na placu przy pomoście zamkowym w SzczecinkuFoto: PAP/Marcin Bielecki

Prezydent podkreślił podczas spotkania z mieszkańcami Szczecinka (woj. zachodniopomorskie), że obecnie Polska staje się państwem coraz zamożniejszym, "ale przede wszystkim w wyniku działań politycznych dzieje się to, co od dawna było nam tak bardzo potrzebne".

mid-19708222.jpg
Prezydent w Sosnowcu: demokracja to rządy, które są realizowane dla ludzi

"Władza ma obowiązek sprawiedliwego dzielenia dóbr"

- Wreszcie wprowadzany jest rzeczywiście ustrój społecznej gospodarki rynkowej, który był zadeklarowany w konstytucji, ale którego przez lata tak naprawdę nie było - mówił.

- Nie była realizowana podstawowa zasada społecznej gospodarki rynkowej, jaką jest sprawiedliwy podział dóbr w społeczeństwie. Władza ma obowiązek sprawiedliwego dzielenia dóbr - podkreślił Andrzej Duda. Zaznaczył, że chodzi o dobra pochodzące przede wszystkim z pracy obywateli, z podatków.

- A więc po pierwsze chodzi o to, żeby te podatki były płacone, a po drugie, żeby te podatki nie były kradzione, żeby rzeczywiście przychodziły do budżetu państwa i żeby były mądrze dzielone na rzeczywiste społeczne potrzeby - dodał prezydent.

prezydent krotoszyn 1200.jpg
Prezydent: program Rodzina 500+ buduje fundament państwowości

"Polskie rodziny są odpowiedzialne"

Andrzej Duda wskazał w tym kontekście na program 500+, który - jak mówił - jest realizowany "z założeniem, że polska rodzina jest odpowiedzialna i wie, w jaki sposób wykorzystać te środki". 

- Polska rodzina otrzymuje środki finansowe, żywą gotówkę, po to, aby mogła ją zrealizować na swoje potrzeby, przede wszystkim na potrzeby dzieci. Cieszę się ogromnie, że polskie rodziny w taki właśnie mądry sposób tymi pieniędzmi gospodarują - powiedział prezydent.

Tłumaczył również, że program Mieszkanie+ "wreszcie, nie bez problemów, bo i problemy są i to często poważne, z realizacją zobowiązań, ale rusza". - Mam nadzieję, że już niedługo będą rzeczywiście tysiące mieszkań zbudowanych w ramach tego programu dostępnych przede wszystkim dla młodych ludzi - dodał.

Prezydent przypomniał ponadto, że w tym roku zostało wypłacone dodatkowe świadczenie dla emerytów i rencistów. Jak mówił, wypłacone raz, kosztowało w skali kraju 11 mld zł.

- Nie jest to więc taka prosta sprawa, to są rzeczywiście wielkie pieniądze, ale mam nadzieję, że dzięki mądrej gospodarce finansowej, dzięki mądrej gospodarce podatkowej, rzetelnemu zbieraniu tych podatków, że wreszcie nie pozwala się ich rozkradać, jak to było do niedawna, będą mogły być realizowane kolejne świadczenia i ich podwyższanie - powiedział Andrzej Duda.

"Dobro wspólne, to jest dobro polskiej rodziny"

- Wierzę w to głęboko, że będziemy w stanie doprowadzić poziom życia w Polsce na średni poziom zachodnioeuropejski - powiedział prezydent.

Jak dodał, ma wiedzę na temat płacowych oczekiwań urzędników i nauczycieli. - To wymaga reform, to wymaga zmian, ale proszę o cierpliwość w tym zakresie. Wierzę w to głęboko, że będziemy w stanie doprowadzić poziom życia w Polsce na średni poziom zachodnioeuropejski. To jest moja wielka ambicja - tłumaczył.

Prezydent wyjaśnił także, że chce, aby wtedy, gdy będzie kończył swoją służbę, "polska rodzina" mogła powiedzieć: - tak, żyje nam się lepiej niż wtedy, kiedy pan zaczynał.

- To dla mnie oznacza, że rodzina ma więcej pieniędzy, że żyje się jej wygodniej, bezpieczniej, że nie musi się martwić o codzienną egzystencję. To oznacza, że Polska jest państwem bezpiecznym - mówił prezydent.

Podkreślił też, że dla niego najważniejsze jest dobro wspólne, "a dobro wspólne, to jest dobro polskiej rodziny", która jest "najważniejsza", jako "podstawowa jednostka naszego społeczeństwa i jako gwarancja rozwoju naszego narodu i państwa".

- Chciałbym, żeby Polska trwała po wieki, żeby nigdy więcej nikt nie musiał się martwić o to, czy nasze państwo może zniknąć z mapy. Wierzę, że będziemy budowali Polskę coraz silniejszą, coraz zamożniejszą. Taką, która coraz bardziej będzie się liczyła na mapach Europy i na mapach świata - powiedział Andrzej Duda.

Duda east news free 1200.jpg
Sondaż prezydencki: ogromna przewaga Andrzeja Dudy nad opozycją

Apel o sadzenie drzew

- Apeluję o udział w akcji sadzenia drzew. Jej konsekwencją jest nie tylko rozwój obszarów leśnych, ale przede wszystkim ochrona klimatu i powietrza - podkreślił prezydent. - Apeluję o miłość do lasu - oświadczył.

Andrzej Duda dziękował również za akcję "sadziMY", która przewiduje sadzenie drzew - jak mówił - w sposób mądry i zaplanowany. Inicjatorem akcji jest prezydent.

- Bardzo proszę, żebyście państwo brali udział w tej akcji, bo wierzę w to głęboko, że ta akcja będzie kontynuowana nie tylko w tym i przyszłym roku, ale także poprzez następne lata - zaznaczył.

Jak wskazał, konsekwencją akcji jest nie tylko rozwój obszarów leśnych, ale przede wszystkim ochrona klimatu i powietrza. - Jeśli chcemy, żeby klimat był bezpieczniejszy, jeśli chcemy go chronić, jeśli chcemy, żeby było pochłanianie CO2 (...) to właśnie drzewa nie mogą żyć bez CO2 - pochłaniają CO2" - mówił prezydent.

- To właśnie drzewa są dla nas tym, co ratuje nas w zmieniającym się na niekorzyść świecie - dodał.

kstar


Zobacz więcej na temat: POLSKA Andrzej Duda prezydent
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prezydent: Polska przeznacza co roku 2,5 mld zł na pomoc rozwojową

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2019 12:19
- Cieszę się, że Polska niesie pomoc ludziom dotkniętym kryzysami humanitarnymi bezpośrednio w miejscach ich powstania. To ważne, aby osoby skrzywdzone koszmarem wojny mogły uzyskać pomoc bez potrzeby podejmowania niebezpiecznej wędrówki do innych krajów - podkreślił prezydent Andrzej Duda. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent: program Rodzina 500+ buduje fundament państwowości

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2019 20:15
- Programy społeczne wspierające rodziny to kwintesencja społecznej gospodarki rynkowej. To nie jałmużna, to coś, co buduje fundamenty państwowości - mówił Andrzej Duda. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sondaż prezydencki: ogromna przewaga Andrzeja Dudy nad opozycją

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2019 10:06
Prezydent Andrzej Duda umacnia swoją pozycję w sondażach i wygrywa z coraz większą przewagą - wynika z badania pracowni Social Changes dla portalu wPolityce.pl.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent: nauka rozwija się dzięki temu, że ludzie mają odwagę przełamać schematy

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2019 10:57
- Rozwój nauki polega na kwestionowaniu, na tym, że najbardziej utarte teorie poddajemy, rozbieramy na czynniki pierwsze i próbujemy się im sprzeciwić - powiedział prezydent Andrzej Duda podczas inauguracji Belwederskiej Szkoły Letniej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent w Sosnowcu: demokracja to rządy, które są realizowane dla ludzi

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2019 20:11
Demokracja to nie rządy elity czy najwyższej kasty; to mają być rządy, które są realizowane dla ludzi - mówił w Sosnowcu prezydent Andrzej Duda. Wskazywał na działania służące podnoszeniu jakości życia Polaków i zapewnił, że rządzący słyszą społeczne oczekiwania dotyczące wzrostu wynagrodzeń.
rozwiń zwiń