X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Nieruchomość przy Bartoszewicza 1B. Komisja wydała decyzje zwrotowe

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2019 16:42
Komisja weryfikacyjna uchyliła w całości dwie decyzje zwrotowe prezydenta Warszawy dotyczące nieruchomości przy Bartoszewicza 1B. Zdecydowano również o przyznaniu kolejnych odszkodowań i zadośćuczynień. Nałożono też karę administracyjną. 
Audio
Przewodniczący komisji weryfikacyjnej Sebastian Kaleta oraz członkowie: Paweł Lisiecki i Wiktor Klimiuk
Przewodniczący komisji weryfikacyjnej Sebastian Kaleta oraz członkowie: Paweł Lisiecki i Wiktor Klimiuk Foto: PAP/Rafał Guz

Przewodniczący komisji weryfikacyjnej Sebastian Kaleta wyjaśnił, że w przypadku wartej około 17 milionów złotych nieruchomości przy Bartoszewicza 1 B ustalono, że przedwojenny właściciel mógł zrzec się praw do kamienicy w zamian za przejęcie kilku izb po jej odbudowie.

- Wstępne ustalenia komisji wskazują, że rzeczywiście mogli tam zamieszkiwać potomkowie przedwojennego właściciela co oznacza, że prezydent miasta powinien zbadać czy rzeczywiście do przekazania tych izb doszło - mówił Sebastian Kaleta.

Przemoc wobec lokatorów

Kolejne zadośćuczynienia przyznano mieszkańcom kamienic przy Noakowskiego 16 i Jagiellońskiej 27. Łącznie to 290 tysięcy złotych. Przyznano też jedno odszkodowanie. 21 tysięcy złotych ma trafić na konto córki Jolanty Brzeskiej.

twitter komisja weryfikacyjna 1200.jpg
Komisja weryfikacyjna cofnęła decyzje reprywatyzacyjne władz Warszawy

Szef komisji poinformował, że 50 tysięcy kary administracyjnej nałożono na Kamila Kobylarza, bliskiego współpracownika Marka M.

Według komisji mężczyzna miał dopuszczać się przemocy innego rodzaju w stosunku do lokatorów nieruchomości przy Dahlberga 5 w Warszawie.

- Kamil Kobylarz zakłócał porządek nocny lokatorów za co został dwukrotnie ukarany grzywnami na mocy wyroków wydanych przez Sąd Rejonowy dla Warszawy Woli, palił grilla na klatce schodowej, rozpalał ogniska z wyrzucanych śmieci na podwórzu jak również doprowadzał do zalania niektórych lokali - tłumaczył wiceminister sprawiedliwości.

Komisja ustaliła, że do aktów wandalizmu z udziałem Kamila Kobylarza miało również dochodzić po jego wyprowadzce z kamienicy przy Dahlberga 5.

paw/

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pierwsze rozprawy ws. odszkodowań dla lokatorów. Komisja weryfikacyjna podała datę

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2019 13:53
23 maja komisja weryfikacyjna przeprowadzi pierwsze publiczne rozprawy w sześciu sprawach o wypłatę odszkodowań i zadośćuczynień dla lokatorów trzech zreprywatyzowanych nieruchomości. Oprócz osób poszkodowanych w procesie reprywatyzacji do udziału w rozprawach komisja wzywa prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego i jego zastępcę Pawła Rabieja.
rozwiń zwiń