X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Kolejne 7 zawiadomień o utworzeniu komitetu wyborczego trafiło do PKW

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2019 13:09
Do Państwowej Komisji Wyborczej wpłynęło kolejne 7 zawiadomień o utworzeniu komitetu wyborczego. Dotychczas PKW zarejestrowała 6 komitetów, a 4 wezwała do usunięcia wad zawiadomienia.
Urna wyborcza (zdjęcie ilustracyjne)
Urna wyborcza (zdjęcie ilustracyjne)Foto: Shutterstock.com / Robson90

Do Państwowej Komisji Wyborczej trafiły kolejne zawiadomienia o utworzeniu komitetu wyborczego. Dokumenty złożyły: Komitet Wyborczy Jedność Narodu, Komitet Wyborczy II Rzeczpospolita Polska, Komitet Wyborczy Skuteczni Piotra Liroya-Marca, Komitet Wyborczy Wyborców Bezpartyjni Polacy, Komitet Wyborczy Wyborców Bezpartyjni Samorządowcy.pl, Komitet Wyborczy Wyborców Rafała Komarewicza, Komitet Wyborczy Wyborców Mniejszość Niemiecka.

PKW zarejestrowała 6 komitetów wyborczych. KW Lewica ma usunąć wady
wybory urna 1200 shutt.jpg
PKW zarejestrowała 6 komitetów wyborczych. KW Lewica ma usunąć wady

Zarejestrowane komitety

PKW przyjmuje zgłoszenia o utworzeniu komitetu do 26 sierpnia. Dotychczas zarejestrowanych zostało 6 komitetów - 4 partyjne, jeden koalicyjny i jeden komitet wyborcy wyborców.

Wśród zarejestrowanych komitetów są: partyjne - KW PiS, KW Konfederacja Wolność i Niepodległość, KW Odpowiedzialność i KW Zgoda, koalicyjny - KKW Koalicja Obywatelska PO .N IPL ZIELONI oraz komitet wyborczy wyborców - KWW Koalicja Bezpartyjni i Samorządowcy.

Komitety wezwane do poprawienia wniosków

Cztery komitety zostały wezwane do usunięcia wad w zawiadomieniach o utworzeniu komitetu wyborczego. Bez poprawienia wniosków rejestracja tych komitetów będzie niemożliwa.

>>> [ZOBACZ TAKŻE] Włodzimierz Czarzasty: złożyliśmy w PKW dokumenty rejestrujące komitet wyborczy Lewicy

Do usunięcia wad wezwane zostały cztery komitety: KW Sojusz Lewicy Demokratycznej (KW Lewica), KW Narodowego Odrodzenia Polski, KWW Bezpartyjni Samorządowcy oraz KWW Bezpartyjni Samorządowcy!.

Zasady rejestracji komitetów wyborczych

Komitet wyborczy mogą tworzyć partie polityczne, koalicje partii i wyborcy. Od momentu zarejestrowania komitetu wyborczego może on rozpocząć zbieranie podpisów pod listami kandydatów

Lista kandydatów na posłów - zgodnie z Kodeksem wyborczym - powinna być poparta podpisami co najmniej 5 tys. wyborców stale zamieszkałych w danym okręgu wyborczym. Komitet wyborczy, który zgłosił listy kandydatów w co najmniej połowie okręgów wyborczych, dalsze listy może zgłaszać bez podpisów.

Zgłoszenie kandydata na senatora powinno być poparte podpisami co najmniej 2 tys. wyborców.

Wybory parlamentarne odbędą się 13 października. Polacy wybiorą na czteroletnią kadencję 460 posłów i 100 senatorów.

jmo

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zmiany w składzie PKW. Sędziego Niemcewicza zastąpi sędzia Sych

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2019 07:03
W poniedziałek prezydent Andrzej Duda powoła sędziego TK Wojciecha Sycha w skład Państwowej Komisji Wyborczej - dowiedziała się PAP ze źródeł w PKW. Sędzia Sych zastąpi w PKW Janusza Niemcewicza, którego członkostwo wygaśnie w niedzielę w związku z ukończeniem 70 lat. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paweł Kukiz: wspólne listy z PSL to zupełnie nowe otwarcie

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2019 21:20
- Start do wyborów wspólnie z PSL to zupełnie nowe otwarcie - mówił lider stowarzyszenia Kukiz'15 Paweł Kukiz. Polityk dodał, że wystartuje w wyborach do Sejmu z pierwszego miejsca opolskiej listy PSL. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Czerwiński (PO): trwają rozmowy na temat wspólnych kandydatów opozycji do Senatu

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2019 12:29
– Scenariusz dotyczący wspólnych kandydatów opozycji w wyborach do Senatu jest wciąż możliwy. Pomysł ten wymaga rozważenia i omówienia pewnych szczegółów – powiedział Andrzej Czerwiński, wiceprzewodniczący klubu parlamentarnego Platforma Obywatelska-Koalicja Obywatelska. – Rozmowy są skomplikowane – dodał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ostatni z serii pikników rodzinnych PiS w Stalowej Woli

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2019 09:44
W Stalowej Woli na Podkarpaciu 18 sierpnia odbędzie się ostatni z serii pikników rodzinnych Prawa i Sprawiedliwości. Wezmą w nim udział m.in. prezes ugrupowania Jarosław Kaczyński oraz premier Mateusz Morawiecki.
rozwiń zwiń