X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Mariusz Błaszczak do żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej: jesteście wierni Polsce

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2019 16:28
- To wy będziecie wspierać wojska operacyjne w razie takiej potrzeby - powiedział Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej, podczas przysięgi żołnierzy wojsk obrony terytorialnej w katowickim Nikoszowcu (śląskie).
Mariusz Błaszczak
Mariusz BłaszczakFoto: PAP/Hanna Bardo

- Jestem pewien, że bezpieczeństwo naszej ojczyzny powierzone jest w dobre ręce - wasze ręce - mówił Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej, żołnierzom Wojsk Obrony Terytorialnej.

- Jesteście świetnie przygotowani, żeby nieść pomoc tym którzy będą jej potrzebować. Jesteście zawsze blisko, zawsze gotowi - kontynuował szef MON. 
- Oby nigdy nie było wojny, ale w sytuacji takiego zagrożenia, to właśnie wy będziecie wspierać wojska operacyjne. To jest bardzo ważna rola - dodał.

mid-19816086.jpg
Prezydent: w imieniu narodu polskiego składam hołd bohaterskim uczestnikom powstań śląskich

Błaszczak przypomniał też o czwartkowej defiladzie, która przeszła ulicami Katowic pod hasłem "Wierni Polsce". - Wy tacy jesteście. Jesteście wierni Polsce - ocenił.

Pozytywne reakcje

- Gdy rozmawiałem z ludźmi po defiladzie, wszyscy byli zachwyceni, wszyscy byli dumni z tego, że Dzień Wojska Polskiego odbył się właśnie tu - na Śląsku, w Katowicach. Wszyscy byli dumni z tej tradycji, która nawiązuje do powstań śląskich - powiedział polityk. 

- Ta data - dzień wybuchu I powstania śląskiego, to jest przykład poświęceń waszych dziadów i pradziadów, to jest przykład miłości ojczyzny, miłości aż do śmierci, bo przecież powstańcy śląscy ryzykowali swoim zdrowiem i życiem - przypomniał.

- Ryzykowali dlatego, że pragnęli, aby Śląsk stał się częścią odradzającej się Polski - i tak się stało - dodał.

"Patron, który zobowiązuje"

Polityk zaznaczył też rolę patrona 13 Śląskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej ppłk Tadeuszu Puszczyńskim, ps. "Konrad Wawelberg". - Jego postawa też zobowiązuje - patron, który był bardzo aktywnym uczestnikiem - co prawda trzeciego powstania śląskiego - ale który niewątpliwie przyczynił się swoją postawą, swoja służbą do tego, że Śląsk stał się częścią Polski, do tego, że marzenia pokoleń zostały spełnione - przekonywał Błaszczak. 

- Żołnierze - liczymy na was. Żołnierze - jestem pewien, że będziecie wykonywać swoje obowiązki w sposób doskonały - podsumował wystąpienie szef MON.

kad

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mariusz Błaszczak: liczebność WOT przekroczyła już 20 tys. żołnierzy

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2019 13:13
Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak powiedział, że liczba żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej przekroczyła 20 tys. Szef MON odwiedził w środę 131. batalion lekkiej piechoty Wojsk Obrony Terytorialnej w Gliwicach.
rozwiń zwiń